Pomóżny Klarze

0
445

Guz mózgu – tak brzmiała diagnoza Klary Drozdek z Małomic, która jednego dnia była pełną werwy i radości 12-latką, by w chwilę stoczyć walkę o życie. Teraz dziewczynka potrzebuje wsparcia przy leczeniu i rehabilitacji. Pomóc może każdy. Trwa walka o powrót Klary do zdrowia.

Klara Drozdek z Małomic jeszcze niedawno była pełną radości nastolatką. Wszystko zmieniło się w zasadzie z dnia na dzień. – Nasze życie się zatrzymało – tylko tymi słowami można opisać to, co dzieje się z rodzicami, kiedy dziecko otrzymuje diagnozę – nowotwór złośliwy – mówią rodzice dziewczynki. Wszystko wydarzyło się bardzo szybko. Klara skończyła 12 lat i początkowo wydawało się, że jej problemy ze zdrowiem to tylko przejściowy stan, typowy dla okresu dojrzewania. Szybko okazało się jednak, że nie są to tylko drobne kłopoty, a prawdziwy koszmar. Staliśmy, nie wierząc, że to wszystko dzieje się na prawdę. Nie wiedzieliśmy, co teraz będzie, jakie nasza córeczka ma szanse, jak teraz będzie wyglądało leczenie, czy w ogóle można to wyleczyć – opowiada rodzina Klary.

O tym jak potoczyły się dalsze losy Klary i na jaka pomoc liczy młoda dziewczyna i jej rodzina piszemy w 617 wydaniu Lokalnej.

(pt)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj