Początek roku z emocjami!

0
380
SONY DSC

Prawie czterysta kolejnych rowerów trafiło do szprotawskich pierwszaków. Akcja już jest sławna na całą Polskę. Jednak początek szkolnego roku to również niespodziewane wydłużenie wakacji o kilka dodatkowych dni dla uczniów „Jedynki”.

Pierwszy raz o akcji „Rower dla pierwszaka” usłyszeliśmy w ubiegłym roku. To był ciekawy eksperyment, który nie tylko sprawdził się w praktyce, ale spowodował, że o Szprotawie mówi się w ogólnopolskich mediach. Wbrew nielicznym sceptykom to nie jest rozdawnictwo rowerów a już na pewno nie sposób na dodatkowy dochód, dla niektórych rodzin. Przekazywane rowery są oznakowane, ubezpieczone i nie można ich sprzedać w ciągu najbliższych trzech lat. Przez taki okres pojazd jest własnością gminy a sprzedaż cudzego mienia to klasyczne paserstwo. Mieszkańców Szprotawy i okolic nie trzeba jednak straszyć. Program jest pozytywny i dobrze przyjmowany. W tym roku przekazano dokładnie 380 jednośladów i to był wystarczający powód, aby gminna inauguracja roku szkolnego zamieniła się w plan dużego widowiska telewizyjnego.

W Lokalnej nr 650 przeczytacie naszą relację zza kulis programu „Dzień Dobry TVN”, transmitowanego ze szprotawskiego stadionu, wyjaśniamy również dlaczego uczniom „Jedynki” przedłużono wakacje.

(rd)

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj