Piosenka, młodość i Podzamcze

0
534
SONY DSC

Za nami 28 edycja „Spotkań z Piosenką Turystyczną i Żeglarską”. I co ciekawe według władz Żagania, taka forma imprezy powinny być ostatnia, ponieważ „spotkania” zasługują na rangę festiwalu.

– W Żaganiu nie mamy gór, ani wielkich jezior, czy morza. I mimo tego mamy co zaoferować turystom i nie tylko. Wiem, że dziś na tej scenie wystąpią wykonawcy z różnych stron kraju i uważam, że organizatorzy w pełni zasłużyli, by w przyszłym roku nadać imprezie rangę festiwalu – tak przywitał publiczność Sebastian Kulesza, wiceburmistrz Żagania.
I chociaż chwilami w sobotnie przedpołudnie były obawy, że pogoda utrudni słuchanie wykonawców z pozycji leżaków ustawionych pod sceną, to ostatecznie wesołe turystyczne nuty rozwiały chmury.
W sumie do konkursy stanęło 20 solistów i zespołów, jednak „spotkania” to nie tylko muzyka, ale również imprezy towarzyszące.
Ścianę przy scenie zdobiły prace plastyczne dzieci, w Pałacu mogliśmy oglądać wystawę fotograficzna a Koło Gospodyń Wiejskich z Konina Żagańskiego zadbało o gastronomię.
Nad całością czuwali główni organizatorzy, czyli „Klub Piechur” i Speleoklub „Bobry”.

Pełną relację z imprezy przeczytacie w 639 wydaniu Lokalnej. Nasza redakcja była patronem medialnym wydarzenia. 

(rd)

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj