Gramy dla Marceliny!

0
526

– Trwa dramatyczny wyścig z czasem. A tego nie zostało już dużo. Grudzień, a na dobrą sprawę już tylko listopad. Taki termin wstępnego przyjęcia do kliniki w Linz został ustalony dla Marceliny Sakuty – informuje Michał Skibiński, opiekun zbiórek celowych w Fundacji Espero – Nadzieja dla dzieci.

Mieszkanka Szprotawy jest już prawie dorosła i walczy o życie. Marcelina cierpi na wadę serca. Jej jedynym ratunkiem jest operacja w Austrii. Niestety już w grudniu ma 18 urodziny. Wejście w dorosłość wykluczy Ją bowiem z możliwości, które daje kardiochirurgia dziecięca.

Zbiórka funduszy dla Marceliny trwa, ale brakuje co najmniej kilkadziesiąt tysięcy zł. W niedzielę (16.10.) będzie kolejna szansa, by te środki zdobyć.

Od godz. 13.00 w Szprotawskim Domu Kultury rozpocznie się kwesta pod nazwą „Gramy dla Marcelinki”, której finalnym punktem ma być wielki koncert charytatywny.
I tak m. in. od godz. 13.00 do 17.00 przed SzDK na domowe pyszności, zapraszają przedstawiciele 14 sołectw z gminy Szprotawa oraz Śliwniczanki i Bobrzanianki z gminy Małomice. Maja być słodkości, pierogi i smalczyk. Dla najmłodszych zadbano o słynne już gofry pani Beatki, będzie wata cukrowa pana Rafała, popcorn i prażynki pana Rysia. Pojawią się nowoczesne wozy strażackie a nawet wielka śmieciarka – ulubiony pojazd milusińskich.

Organizatorzy zapraszają również na kiermasz rzeczy nowych i używanych, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie w przystępnej cenie. W trakcie zbiórki o muzykę zatroszczą się takie zespoły jak: Gama, Fantazja, Prymka, Boom Boom Dance, Franek Litwinka, Arkadiusz Dąbrowski i Mariusz Woźniak, TEO i NADIJA.

Zapraszamy wszystkich do udziału w tej szczytnej akcji. Dodatkowe informacje również w „Lokalnej”

(rd)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj