Remont i festyn

0
145

06302422_backup-kosciol

Trwa remont kościoła Świętego Krzyża. – Wspólnie z proboszczem z Moczynia udało nam się pozyskać dofinansowanie w wysokości 450 tys. zł – mówi regionalista Adam Raciborski ze stowarzyszenia „Forum Społeczne”.

Neogotycki kościół został wybudowany w roku 1849. W świątyni są umieszczone sarkofagi książąt żagańskich. Dopiero w 2008 r. kościół doczekał się poważniejszej renowacji. – Jeszcze za mojego poprzednika dokonano wzmocnienia fundamentów – mówi ksiądz proboszcz Roman Litwińczuk. Pod koniec ubiegłego roku parafia p.w. Świętego Józefa wspólnie z „Forum Społecznym” rozpoczęła starania o dotacje na modernizację dachu. – Ministerstwo okazał się hojne i wsparło nas kwotą 450 tys. zł. Parafia przeznaczy z środków własnych 15 tys. zł. Jednak całość prac będzie kosztować 530 tys. zł. W związku z tym musimy zebrać jeszcze brakujące środki, które stanowią wkład własny – tłumaczy A. Raciborski. Dlatego proboszcz Litwińczuk wspólnie ze stowarzyszeniem zorganizuje Festyn Parafialny, na którym będzie można wesprzeć renowację zabytku.

Na imprezę pod patronatem Lokalnej zapraszamy w niedzielę 8 września. Początek VI Parafialnych Spotkań z Muzami przy Kościele p.w. Św. Krzyża już od 13.00. Szczegółowy program publikujemy w 132 numerze naszego tygodnika. (bk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj