Zlikwidowali autobusy bez ostrzeżenia

0
1133

Wielkie zdziwienie malowało się na twarzach młodzieży z gminy Wymiarki, która w pierwszy dzień nauki stacjonarnej, czekając na przystanku, nie ujrzała autobusu do Żagania. Kurs przewoźnika Feniks V został zlikwidowany z dnia na dzień i to bez ostrzeżenia.

W poniedziałek (21.02) do szkół mieli wrócić uczniowie po zdalnym nauczaniu. Młodzież z gminy Wymiarki o poranku udała się więc na przystanek oczekując na autobus. Ten jednak nie przyjechał. Okazało się, że pojazd spółki Feniks V nie jest popsuty, a firma po prostu zdecydowała się zlikwidować oba poranne i powrotne kursy na trasie Wymiarki – Żagań, które były zawieszone na czas nauki zdalnej. – Rano zadzwonił do mnie syn, że autobus nie przyjechał. Okazało się, że kurs rzeczywiście jest zlikwidowany. Nikt nas o tym nie powiedział, nikt nie informował. Spora liczba uczniów z Wymiarek, Witoszyna czy Konina Żagańskiego została bez połączenia ze szkołą. Kolejny autobus jest o 8:50, nic nam to nie daje, skoro syn ma do szkoły na 8:00 – mówi oburzony rodzic z Wymiarek. Od podobnych opinii szybko się zaroiło, wszak kłopot jest realny.

W Lokalnej nr 571 piszemy dlaczego w Gminie Wymiarki i dużej części powiatu żagańskiego występują nagminne problemy z komunikacją.

(pt)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj