Żegnamy naszego Mistrza

0
1519

We wtorek (5.05), po ciężkiej i trwającej kilka miesięcy chorobie, zmarł Mirosław Daszkiewicz, prawdziwa legenda żagańskiego sportu oraz ikona polskiej kulturystyki lat 90. Miał 60 lat.

Mirosław Daszkiewicz od początku swojego życia pasjonował się sportem. Na kulturystykę przyszedł czas w trakcie trwania nauki w szkole zawodowej. Wszystko rozpoczęło się od treningów na prowizorycznej siłowni, która powstała w piwnicy jego domu. Początkujący siłacz dźwigał metalowe elementy czy cegłówki, stawiając pierwsze kroki w kulturystyce. Początki jego kariery nie były łatwe, ponieważ ciężko było mu połączyć pracę w Zamexie z treningami i zawodami.

Koniec lat 80 i początek 90 był najlepszy w karierze Mirosława Daszkiewicza, który zdobył medal za medalem, stając się z miejsca prawdziwą legendą kulturystyki w Polsce. Został wielokrotnym mistrzem Polski, finalistą mistrzostw Europy, pierwszym Polakiem, który zdobył tytuł Mister Uniwersum w kulturystyce. Jako jedyny Polak wziął udział w prestiżowych zawodach Mistera Olympia.

O historii tego jednego z najbardziej rozpoznawalnych Polskich zawodników w kulturystyce piszemy w 478 wydaniu Lokalnej.

Pogrzeb ŚP. Mirosława Daszkiewicza odbędzie się w sobotę o godz. 13.00 na Cmentarzu Komunalnym w Żaganiu przy. ul. Kożuchowskiej.