Zbiórka zamiast biegu

0
765

Ze względu na pogarszającą się sytuację związaną z epidemią koronawirusa odwołany został, zaplanowany na sobotę (10.11) Bieg Dziadoszan. Nie oznacza to jednak brak akcji charytatywnej dla Michała, mieszkańca Szprotawy, który potrzebuje środków na protezę.

– Niestety ze względu na coraz większą zachorowalność na COVID-19 zmuszony zostałem do podjęcia decyzji o odwołaniu tegorocznej edycji Biegu Dziadoszan – tłumaczy burmistrz Mirosław Gąsik. – Tym samym „Bieg Charytatywny dla Michała” nie odbędzie się, nie rezygnujemy jednak ze zbiórki pieniędzy na zakup protezy i rehabilitację Szprotawianina, który w maju tego roku uległ ciężkiemu wypadkowi. Każdy, kto planował wystartować w „Biegu Charytatywnym dla Michała” i wrzucić dowolnej wysokości opłatę startową do specjalnie przygotowanej puszki może przyjść przed szprotawski ratusz w sobotę, 10 października, w godz. 10:00 – 12:00 i wesprzeć inicjatywę. Zakup protezy oraz rehabilitacja to dla Michała i jego rodziny koszt nie do udźwignięcia.

Michał w krytycznym stanie trafił do szpitala. W wyniku wypadku samochodowego miał połamane żebra, bark i kręgosłup. Nerki i płuca nie pracowały samodzielnie. Lewa strona ciała była stłuczona do tego stopnia, że wdała się martwica tkanek ręki i nogi. Rękę udało się uratować, niestety nogę trzeba było amputować. Pomimo ogromu cierpienia i nikłych, według lekarzy, szans na przeżycie, Michał dzielnie walczy. Teraz przechodzi intensywną i kosztowną rehabilitację w Sulechowie. Dla komfortu życia potrzebna jest jednak proteza nogi, której wartość waha się w granicach 50 – 80 tysięcy złotych. Środki wpłacać można również za pośrednictwem strony internetowej zrzutka.pl/ry4vn8, numer konta z zrzutki: 07 2490 0005 0000 4000 2235 8221.

(pt)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj