65 lat OSP

0
223

ospZa nami uroczystości z okazji 65-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wymiarkach.

Jubileuszowe obchody odbyły się w sobotę 27 sierpnia. Strażacy tej okazji otrzymali nowy sprzęt ratowniczo – gaśniczy.

– Teraz mamy sprzęt na poziomie Państwowej Straży Pożarnej, a nawet lepszy – mówi Lokalnej Piotr Kowalski, komendant OSP.

– Staramy się zdobywać, jak najlepsze wyposażenie i sprawiać, że ta jednostka będzie coraz lepsza. Z całej uroczystości możemy być tylko zadowoleni – dodaje. To właśnie Piotr Kowalski i Jerzy Pilny zostali odznaczeni brązowym krzyżem zasługi. Nagrody wręczał wicewojewoda lubuski Jan Świrepo, który podziękował strażakom za ofiarną pracę i niesienie pomocy o każdej porze dnia i nocy.

Rzeczywiście OSP w Wymiarkach znane jest z pracowitości. Na 30 strażaków, z których składa się jednostka, mieszkańcy gminy mogli liczyć podczas licznych podtopień. Co więcej strażacy gotowi są do współpracy, stąd wspólne działania ze strażakami z francuskiego miasta Blanzy.

– Jest to współpraca polegająca na wymianie doświadczeń, ale warto zaznaczyć, że dzięki temu otrzymaliśmy od francuskich kolegów swego czasu świetny sprzęt – zaznacza Piotr Kowalski. Komendant podkreśla, że dla strażaków nie liczą się medale i odznaczenia, a ta praca jest dla nich po prostu pasją. Wielu „ochotników” zapominało z jej powodu o pracy zawodowej, o rodzinie, czy życiu prywatnym. Ale jak widać było warto, bo zbudowana 65-letnia jednostka prezentuje się okazale.

Sebastian Chabiniak

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj