Wielkie panele skłóciły wioskę

0
1360

W Bukowicy (Gm. Niegosławice) malowniczej miejscowości na zboczach Wzgórz Dalkowskich ma powstać prawdziwy las paneli fotowoltaicznych.

Skala inwestycji zaskoczyła wszystkich: rolników, władze gminy a nawet osoby, które zdecydowały się na udostępnienie ziemi pod budowę elektrowni. Mieszkańcy Bukowicy protestują, nie chcą by atrakcyjny krajobraz został zasłonięty przez panele. Problem w tym, że sprawa nie jest jednoznaczna. Grunty pod zapowiadaną inwestycję zamierzają udostępnić przecież miejscowi. Ziemia w Bukowicy choć ciekawa krajobrazowo nie należy do specjalnie urodzajnych a i do pozostania na roli nie garnie się zbyt wielu młodych. Moda na elektrownie jest często wybawieniem dla gospodarzy, dla których alternatywą jest pozostawienie ziemi odłogiem. Sęk w tym, że w Bukowicy postanowiono pójść na całość! Skala planowanego zabudowania miejscowości panelami robi wrażenie. Według planów w niewielkiej Bukowicy ma powstać elektrownia na powierzchni 156 ha, przy czym cały obręb wsi to 267 ha!

Nasza relacja z dwugodzinnego spotkania mieszkańców, które wielokrotnie zamieniało się w kłótnię przeczytacie w 538 wydaniu Lokalnej.

(rd)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj