Weekend z przytupem!

0
664

W parku przy Szprotawskim Domu Kultury odbywa się (2-4.07.) XXIX Festiwalu Grup Śpiewaczych Ziemia i Pieśń. Podczas festiwalu wystąpi 37 zespołów z 9 województw, nie zabraknie również koncertów gwiazd.

Koncerty przeglądowe podzielono na trzy tury. Wysłuchamy 37 zespołów z 9 województw, obejrzymy 2 koncerty gwiazd: Zespołu Tanecznego Stowarzyszenia Dworek Polski i Zespołu TAROHORO, przez dwa wieczory potańczymy na biesiadach z zespołami i zobaczymy Kabaret „Z czego się na wsi śmieją”. To wszystko na festiwalowej scenie, a obok sceny warsztaty plecionkarskie z wikliny, plastyczne, animacje. Przed budynkiem SzDK swoje kramy rozłożą rękodzielnicy i wytwórcy jadła regionalnego. Tradycyjnie w niedzielę po Mszach Świętych z udziałem zespołów przejdziemy barwnym korowodem pożegnalnym ulicami miasta – festiwalowe wydarzenia zapowiada Dyrektor Szprotawskiego Domu Kultury Teresa Zima.
Festiwal współorganizowany jest z RCAK w Zielonej Górze. Patronat Honorowy nad Festiwalem przyjęli MKDNiS, Wojewoda Lubuski, Marszałek Województwa Lubuskiego, Biskup Diecezji Zielonogórsko -Gorzowskiej, Starosta Żagański i Burmistrz Szprotawy. Patronem medialnym jest: Lokalna Gazeta Powiatu Żagańskiego.
(et)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj