Uratujmy życie Milanka!

0
1232

Niespełna 2-letni Milan Duraj z Iłowej ciężko zachorował. Pełen życia i uśmiechu chłopiec nagle zaczął przejawiać niepokojące objawy. Diagnoza lekarzy była jak wyrok – guz pnia mózgu. Mimo tego rodzina się nie poddaje i zbiera środki na leczenie i rehabilitację chłopca. Pomóc może każdy, liczy się każdy grosz.

Milan Duraj to mały mieszkaniec Iłowej, który jeszcze do niedawna biegał po Parku Dworskim i cieszył się każdym dniem. W październiku jednak zaczęło się dziać coś złego. Mały Milanek najpierw idąc nie zauważył stojącego stołu, później nie był w stanie utrzymać kartki papieru w prawej rączce. Jego głowa zaczęła przechylać się na prawy bok, a powieki opadały na dół. Chłopiec po przejściu paru kroków upadał. Rodzice niezwłocznie zabrali więc malca do lekarza rodzinnego, a następnie do szpitala ma oddział neurologiczny w Nowej Soli. Po wykonaniu tomografu oraz rezonansu magnetycznego głowy okazało się, że chłopiec ma dużego na 3 cm guza. Milanek wraz z rodzicami trafił karetka do Warszawy do kliniki „Centrum zdrowia dziecka”. Tam po kolejnych badaniach i konsultacjach okazało się, że chłopiec jest nieuleczalnie chory, a w głowie ma nieoperacyjny guz pnia mózgu.

Rodzina chłopca jednak się nie poddaje i szuka wyjścia z sytuacji, konsultując badania z lekarzami na całym świecie. Codzienne wydatki rosną z każdym dniem. Po wyjściu ze szpitala będą potrzebne środki na zmianę opatrunków, specjalną dietę, ponieważ chłopiec karmiony jest przez sondę, rehabilitację, dojazdy i wiele innych. Znany jest wstępny koszt leczenia guza mózgu. To kwota około 500 tysięcy złotych. Pomóc w zbiórce może każdy. Już organizowana została zrzutka na portalu Pomgam.pl, a dodatkowo na portalu społecznościowym Facebook w grupie „Milan – mecz o życie” odbywaj się przeróżne licytacje, wszak liczy się każdy grosz.

Milanowi Duraj z Iłowej pomóc może każdy. Dowolnych wielkości wpłat można dokonywać poprzez portal www.pomagam.pl na zbiórce znajdującej się pod hasłem „Złośliwy Guz pnia mózgu”.

Więcej o małym Milanku przeczytacie w 557 wydaniu Lokalnej.

(pt)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj