Sztab kryzysowy i zakaz imprezowania!

0
1947

W środę (4.03.) zapadła decyzja o zabezpieczeniu miejsc dla chorych na koronawirusa w szprotawskim szpitalu. W piątek (6.03.) żagański samorząd podjął decyzję o odwołaniu masowych imprez.

Podobne decyzje zapadły w większości gmin powiatu żagańskiego. Warto jednocześnie uspokoić mieszkańców, że aktualnie w żagańskim i szprotawskim szpitalu nie ma osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zainfekowaniem koronawirusem.

Pamiętajcie!
Jeżeli zaobserwujemy objawy takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem należy bezzwłocznie dzwonić pod numer 112. Pacjenci z pełnymi objawami koronawirusa kierowani są bezpośrednio na oddziały zakaźne.

Jeżeli podejrzewamy u siebie chorobę, na przykład w związku z kontaktem z osobą zarażoną, powinniśmy zgłosić ten fakt stacji sanitarno-epidemiologicznej. Do godziny 15.00 w Żaganiu czynne są dwa numery telefonów: 88 477 66 11 oraz 68 477 66 00. Po godzinie 15.00 dzwonimy pod numer 509 609 856. Osoby z podejrzeniem wystąpienia choroby podlegają nadzorowi epidemiologicznemu we własnym domu przez okres 14 dni.

Komplet informacji o przygotowaniu do epidemii w powiecie żagańskim publikujemy w aktualnym i planujemy kolejnym wydaniu Lokalnej.

(rd)

Na zdjęciu sztab antykryzysowy w Żaganiu.
fot: UM Żagań

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj