CBA dopadło Sitkę

0
424

cba

 

Znane są już wyniki kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Były burmistrz kilka razy złamał prawo i dopuścił się rażących nieprawidłowości. Jakie będą konsekwencje?

 

 

Raport CBA dotyczy sprawy na dostawę kostki betonowej na remont chodnika przy ul. Niepodległości, 5 domków socjalnych i przetargu na budowę oczyszczalni. Przypomnijmy, że pierwsza sprawa ciągnie się od trzech lat. Poważne zastrzeżenia wzbudziła wtedy „najtańsza” kostka, którą dostarczyć miała firma Eco Dom z Warszawy, a której wiceprezesem jest Andrzej Sitko, syn byłego burmistrza.

 

 

Wiek jak immunitet

 

Ponieważ wszystkie wymieniane inwestycje zostały zrealizowane, trzeba czekać na zalecenia pokontrolne. Te z kolei wyznaczą dalszy bieg wydarzeń. CBA może zareagować i wnieść sprawę do Prokuratury. Jednak co się okazuje? Były burmistrz, Franciszek Sitko najprawdopodobniej uniknie odpowiedzialności za swoje polityczno-gospodarcze błędy. Z racji wieku niewiele może mu grozić. A kara pozbawienia wolności dotykałaby go wyłącznie w dwóch przypadkach – gwałtu i morderstwa.

 

 

Komuś się upiecze

Najprawdopodobniej F. Sitko stanie przed Regionalną Komisją Orzekającą, gdzie odpowie za naruszenia dyscypliny finansowej. Co za to grozi? Od nagany po 5-letni zakaz wykonywania określonych stanowisk.

Edyta Jakubowska

 

Pełny tekst i więcej informacji znajdziecie Państwo w najnowszym numerze LOKALNEJ Gazety Powiatu Żagańskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj