Zdominowali zawody

0
322

silaczeZnakomicie spisali się ciężarowcy z grupy UKS Nike Żagań, którzy wystartowali w Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

Impreza odbyła się 28 sierpnia w Leszczynie. W ostatnim wakacyjnym starcie żagańscy siłacze praktycznie zdominowali rywalizację. Prym wiódł trener Edmund Lechowicz, który w kategorii Masters zajął 1 miejsce z wynikiem 170 kg. Pobił przy tym rekordy Polski, Europy i Świata federacji AWPC. Warto zaznaczyć, że poprzedni rekord był niższy o 20 kg. Wśród pań znakomicie spisała się Paulina Lechowicz, która zdobywała medale nie tylko w wyciskaniu, ale także w „martwym ciągu”.

W kategorii od 15 do 19 lat Paulina wycisnęła 75 kg i ustanowiła rekordy Polski i Europy. W „martwym ciągu” utalentowana siłaczka poradziła sobie z ciężarem 110 kg czym udowodniła, że ma nieprzeciętne umiejętności.

 

Podobnie spisali się zawodnicy UKS Nike. Jarosław Orłowski nie miał sobie równych w wyciskaniu i „martwym ciągu”, gdzie osiągnął kolejno 100 kg i 120 kg. Dwa srebrne medale zdobył Łukasz Faligowski, który w wyciskaniu osiągnął 102,5 kg. W martwym ciągu poradził sobie z 145 kilogramami. Wśród zawodników niepełnosprawnych nie zawiódł oczywiście Marcin Biernacki, który jak zawsze przykładał się do walki i nie zawiódł. 77,5 kg to dobry wynik, a złoty medal był po prostu zasłużony.

Sebastian Chabiniak

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj