Spotkajmy sie na Loko-Pikniku

0
1308

W sobotę (7.09.) przy żagańskim dworcu PKP startuje VII Rodzinny Loko-Piknik. Stowarzyszenie Miłośników Kolei Ok1 dla wszystkich uczestników przygotowało wiele ciekawych atrakcji.

Impreza rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 16.00. – Dla wszystkich uczestników i pasjonatów kolejnictwa przygotowaliśmy wiele atrakcji – zapewnia Sławomir Świniuch, prezes stowarzyszenia Miłośników Kolei Ok1. Na terenie dworca PKP stanie wielka makieta kolei elektrycznej Śniadowo. Na Loko-Pikniku pojawi się food truck, zabytkowe samochody z czasów PRL, wojskowe klasyki. Dla najmłodszych przygotowane będą dmuchane zamki, ciekawe gry i zabawy, a także dzieci będą mogły pomalować sobie twarz. Z pewnością nie lada gratką będą pokazy statyczne i dynamiczne taboru kolejowego oraz możliwość przejechania się ręczną drezyną. Na wydarzeniu pojawi się tort z okazji 100-lecia lokomotywy Ok1-198. O godz. 12.00 zaplanowane zostało otwarcie dworca kolejowego, a od godz 13.00 do 15.00 w holu dworca będzie miało miejsce narodowe czytanie.

Na teren imprezy będzie można przyjechać pociągami. Jeden z pociągów do Żagania przyjedzie z Zielonej Góry. Pociąg Błyskawica pojedzie z Żagania do Małomic, a następnie wróci do Żagania. Pociąg Grom pojedzie z Żagania do Żar i również wróci do Żagania. Ostatnim specjalnym pociągiem będzie ten relacji Żagań – Niegosławice – Żagań. Bilety na pociągi specjalne będzie można nabyć u obsługi pociągu.
LOKALNA jest patronem medialnym imprezy.

(tu)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj