Rekordowe szczepienia dzieci i obawy starszych

0
890

Przedstawiciele szprotawskiego „Nowego Szpitala” ciszą się z bardzo dużej ilości dzieci zapisanych na szczepienie przeciw covid -19. Starsi pacjenci zgłaszają zastrzeżenie co do procedur szczepień.

– Bardzo zależy nam, aby nie zrażać do szczepień pacjentów, wręcz przeciwnie cieszymy się z każdej wykonanej szczepionki, która ratuje życie. Mam też bardzo dobrą wiadomość. W ostatnią sobotę, tylko w ciągu jednego dnia na szczepienia w naszym szpitalu rodzice zapisali aż 53 dzieci. To bardzo pozytywna informacją, która dobrze świadczy o mieszkańcach – informuje Marta Pióro, rzecznik spółki „Nowy Szpital”.

Najmłodsi w wieku 5 do 11 lat to kolejna grupa, która otrzymała możliwość przyjęcia szczepionki. Dzieci otrzymują preparat firmy Pfizer, ale w specjalnej pomniejszonej dawce. Każde kolejne zaszczepione dziecko to mniejsza transmisja wirusa i szansa na ostateczne pokonanie tej śmiertelnej pandemii.

O tym jak przebiega szczepienie w szprotawskim szpitalu, również o uwagach zgłaszanych przez pacjentów, piszemy w świąteczno – noworocznej „Lokalnej”.

 Kolejny numer naszej gazety 5 stycznia.

(pt)

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj