Radny kontra radny

0
269

Slusarski

 

Radny Tadeusz Kosmatka oskarża radnego Jana Sosnowskiego o nepotyzm. Sprawą zajmie się Urząd Wojewódzki.

 

Na ostatniej sesji rady powiatu (21.06.) Tadeusz Kosmatka wręczył innym radnym oraz dziennikarzom. Sprawa dotyczy prowadzenia przez Sosnowskiego rodzinnej firmy Dekograf. Jako radny nie może on jednak tego robić, a według T. Kosmatki do takiej sytuacji dochodzi. Dowodem na to ma być fakt, że na stronie internetowej firmy widnieje zdjęcie oskarżonego radnego. On sam nie chciał zbytnio komentować oskarżeń, ale powiedział tylko, że w prowadzeniu firmy pomaga żonie, która teraz się tym zajmuje. Kosmatka nie dawał jednak za wygraną i wyciągnął na światło dzienne sprawę współpracy firmy Dekograf. Według niego, to czyste kumoterstwo. – Zlecenie pochodzące od starostwa jest szczególnie naganne – tłumaczy w swoim liście radny Kosmatka. Pismo zostało również wysłane do wojewody lubuskiego Heleny Hatki, gdzie dotarło w ostatnią środę (29.06.).

 

– Wciąż analizujemy sprawę, ponieważ nie możemy żadnych wniosków wyciągać zbyt pochopnie – mówi nam Paweł Siminiak, rzecznik prasowy wojewody lubuskiej. – Na dokładne zbadanie całej sprawy potrzebny jest mimo wszystko czas.

Na decyzję wojewody czekają nie tylko radni, ale w szczególności starosta Marek Ślusarski (na zdjęciu), którego oskarżenia kierowane pod adresem jednego z radnych początkowo oburzyły, ale teraz wypowiada się o całej sprawie spokojniej.

– Czekamy na opinię wojewody i do tego czasu nie możemy przyjąć w tej sprawie jednego stanowiska – mówi Lokalnej. – Dopiero potem będziemy mogli coś zrobić. Nie ukrywam, że po to zostałem starostą, by karać wszelkiego rodzaju nieczyste zachowania, więc jeżeli wojewoda uzna, że radny Sosnowski złamał prawo, to będzie musiał za to odpowiedzieć. 

(sc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj