Pomóżmy wyleczyć Wojtusia

0
1012

Około 15 tysięcy złotych potrzeba, by uratować zdrowie 6-letniego Wojtusia. Chłopiec potrzebuje pilnej operacji nogi, lecz ta jest kosztowna. Pomóżmy zebrać chłopcu odpowiednią kwotę.

Wojtek Urszulak ma 6 lat. To dzielny chłopczyk, który na co dzień uczęszcza do oddziału przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej w Miodnicy (gm. Żagań). Jest bardzo inteligentny, energiczny i zawsze uśmiechnięty. – To kochane dziecko. Jest bardzo skromny i towarzyski. Wszyscy go uwielbiamy! – tak o Wojtusiu mówi cała szkolna społeczność. Chłopiec jednak mocno cierpi. Wszystko przez jego stan zdrowia. Wojtek urodził się z rozszczepem kręgosłupa oraz wadami współistniejącymi, m.in. ze stopami końsko-szpotawymi (SKS). A to poważny problem.

Zrzutka na kosztowną operację

Choroba postępuje i nie pozwala mu na swobodne i samodzielne poruszanie się na nogach. Często podpiera się, próbuje chodzić na zewnętrznych stronach stóp i na palcach, bo piętami nie jest w stanie dotknąć ziemi. Nie może biegać jak inne dzieci i często się wywraca. Jedyna szansa na powrót do normalności dla chłopca to operacja. Ta została wyznaczona na 7 marca. Po niej Wojtuś może zacząć normalnie żyć. Problemem jest jednak koszt operacji. Ten określony został na około 15 tysięcy złotych. Dochodzą do tego koszty wizyt, badań, dojazdów, pobytu w prywatnej klinice, a później długiej rehabilitacji. To spora kwota, dlatego też szkolna społeczność w imieniu rodziców Wojtusia, wszystkich pracowników Publicznej Szkoły Podstawowej w Miodnicy, całej społeczności uczniowskiej oraz przedszkolaczków zwraca się do wszystkich z prośbą o wsparcie Wojtka w walce o normalność, samodzielność i marzenia. W tej sprawie liczy się każda złotówka! Chłopcu można pomóc wpłacając dowolną kwotę poprzez portal pomagam.pl, gdzie znaleźć można również szczegółowe informacje na temat chłopca.

(pt)
Fot. pomagam.pl

Wojtkowi Urszulak można pomóc wpłacając dowolną kwotę poprzez portal internetowy www.pomagam.pl/operacja-stopy lub wyszukując cel pn. „Operacja/leczenie Wojtek Urszulak”.

O chorobie Wojtusia piszemy również w 565 wydaniu Lokalnej. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj