Pieniądze pójdą na chirurgię, czyli 28 Finał WOŚP

0
878

Ruszył 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Powiecie żagańskim w niedzielę (12.01.) trwają imprezy praktycznie w każdej gminie. W Żaganiu i Szprotawie zobaczycie również szczególnych wolontariuszy.

W tym roku fundacja zbiera pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia i zdrowia dla dzieci, które przechodzić będą różnego rodzaju operację. Zgodnie z założeniami po finale fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakup m. in.: lampy operacyjne, stoły operacyjne, aparaty do znieczulania, sprzęt monitorujący, aparaty RTG oraz zestawy endoskopowe. Sprzęt zakupiony w tym roku trafi do oddziałów chirurgi dziecięcej, kardiochirurgi dziecięcej i neurochirurgi dziecięcej.
Przypomnijmy w 2019 roku podczas 27. Finału zebrano rekordową kwotę 175 mln 938 tys. 717 złotych. Wolontariusze w niedzielę (12 stycznia) już od wczesnych godzin porannych wyszli na ulicę zachęcając do wrzucenia dowolnej kwoty do puszki. Jednak pomóc można nie wychodząc z domu np. wysyłając sms-a czy tez wpłacając na kontro internetowe.
W Żaganiu i Szprotawie można spotkać również wolontariuszy wyposażonych w terminale płatnicze. Ci będą ubrani w białe koszulki z napisem „Zbliż się do mnie”. Oprócz samego kwestowania sztaby przygotowały wiele atrakcji, koncerty i wyjątkowe licytację.

Szczegółowy program imprez publikujemy a aktualnej Lokalnej, a w kolejnym numerze podsumujemy Finał w naszym powiecie.
Warto pomagać!

(tu) (rd)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj