Ostatnie pożegnanie wójta

1
3268

W piątek (9.10.) pożegnamy Henryka Zołotuchę, byłego wójta Gminy Wymiarki, który zmarł nagle w wieku 63 lat.

Henryk Zołotucha przez szereg lat aktywnie działał w Gminie Wymiarki, pracując na rzecz swojej małej ojczyzny. W 2006 roku w wyborach samorządowych zyskał poparcie mieszkańców, wygrywając w drugiej turze wyborów ze Zdzisławem Lubasem i zostając wójtem Gminy Wymiarki. Tą funkcję pełnił do 2010 roku. W kolejnych wyborach ubiegał się o reelekcję, jednak nie była mu ona dana. W ostatnich latach był członkiem rady nadzorczej Banku Spółdzielczego w Iłowej. Henryk Zołotucha pracował także jako rolnik, będąc zarazem członkiem Lubuskiej Izby Rolniczej. Nie zapomniał także o lokalnej polityce, angażując się chociażby w ostatnich wyborach w kampanię Franciszka Pietrzaka, którego popierał. Były wójt zmarł niespodziewanie w poniedziałek (5.11.), miał 63 lata.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek (9.11.) o godz. 12.00 od Mszy Świętej w Kościele Parafialnym w Witoszynie.

(pt)(rd)

1 KOMENTARZ

  1. Praca dla Gminy Wymiarki pod Pana kierownictwem oraz dalsza znajomość z Panem stanowiła dla mnie zaszczyt. Panią Jadwigę i wszystkich bliskich Pana Henryka proszę o przyjęcie wyrazów współczucia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj