Papież „odwołał” Majówkę

0
5127

W gminie Niegosławice nie będzie Majówki. Mieszkańcy mają skupić się w tym dniu na modlitwie, celebrując beatyfikację Jana Pawła II zamiast tradycyjnie bawić się do późna na miejskim festynie.

 

W tym roku dla mieszkańców 20 miejscowości z gminy Niegosławice Majówki nie będzie. Powód? Beatyfikacja Jana Pawła II. Czy jakoś szczególnie i wyjątkowo spędzą ten dzień? Otóż nie! – Odwołaliśmy festyn, jak się tylko dowiedzieliśmy, że został ogłoszony i ustalony termin beatyfikacji Ojca Świętego – mówi pracownica Gminnego Ośrodka Kultury w Niegosławicach z siedzibą w Gościeszowicach. – Nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej – dodała ta sama pracownica, która zastrzega sobie anonimowość.

Gmina Niegosławice zaoszczędzi na festynie parę gorszy. Czy Polacy muszą wszystkie okazje do świętowania zamieniać w patetyczne modły? Przecież 1 Maja to będzie w tym roku podwójny dzień radości. Dzień radości, a nie żałoby. Więcej kontrowersjach wokół obchodów Majówki przeczytacie w najnowszym wydaniu gazety „LOKALNEJ”. 

 

 

Edyta Jakubowska

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj