Nasz patronat: Weekend z dużą dawką śpiewu i muzyki

0
786

W weekend (29-30.08.) przy Szprotawski Domu Kultury to czas na 28 edycję Festiwalu Grup Śpiewaczych Ziemia i Pieśń. W Festiwalu udział weźmie 28 zespołów z 8 województw. Będzie kolorowo i śpiewnie!
Tegoroczne wydarzenie podzielono na trzy strefy: koncertową w parku SzDK, strefę wystawców i rękodzielników na placu przed budynkiem SzDK oraz animacyjną w Parku Dinozaurów. – Strefa dla publiczności jest wydzielona i ma ograniczoną ilość miejsc, nie posiada miejsc siedzących, dlatego zachęcamy naszych gości do przyniesienia kocyków, leżaczków, krzesełek, itp. W strefie animacyjnej w poszczególnych zajęciach jednocześnie będzie mogła wziąć udział określona ilość dzieci. Wszystkie strefy posiadają regulaminy i są przygotowane zgodnie z zaleceniami GIS – zapewniają organizatorzy, którzy jednocześnie zastrzegają, że mimo szczególnego reżimu sanitarnego, impreza jak zawsze będzie bardzo radosna.
Pierwszy koncert przeglądowy rozpocznie się w sobotę o godzinie 10.00, wystąpią zespoły z woj. lubuskiego i dolnośląskiego. Drugi wystartuje o godzinie 15.30, wystąpią pozostałe zespoły. – W tym samym czasie najmłodszych zapraszamy do strefy animacyjnej, gdzie czekać na nich będą animatorzy SzDK, warsztaty plecionkarskie z pracownią „ARTEX” oraz Wioska Słowian z warsztatami czerpania papieru, robienia masła i innymi atrakcjami. Wszystkich do strefy wystawców i rękodzielników. Można będzie podziwiać i zakupić ciekawe dzieła rąk ludzkich, a także posmakować potraw przygotowanych przez sołectwa naszej gminy – zachęca T. Zima, Dyrektor SzDK. Wystawa „Ziemia i Pieśń – jak to się zaczęło?”- przegląd wszystkich lat, zainstalowana zostanie w przestrzeni miasta, w okolicach SzDK.

(et)

„Lokalna” jest patronem medialnym imprezy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj