Na Jarmark do Szprotawy!

0
369

W sobotę (10.12.) i niedzielę nie warto omijać szprotawskiego Rynku. To na tym najważniejszym miejskim placu poczujemy prawdziwy klimat świąt.

Tegoroczny Jarmark zaplanowano jako dwudniowe wydarzenie, tak by każdy mógł w dogodnym czasie pojawić się w okolicach ratusza. Organizatorzy zapewniają nie tylko handlowy charakter imprezy, ale również nie zabraknie części artystycznych, spotkań z Mikołajem, czy pokazów tańca z ogniem. Szczególna będzie niedziela, która odbędzie się pod hasłem „Wigilia Narodów”.

Na świątecznych kramach będzie można zaopatrzyć się w ozdoby choinkowe, dekoracje, stroiki świąteczne, czy swojskie wyroby. Na najmłodszych mają czekać klauni Ruphert i Rico, którzy do Szprotawy zaprosili Mikołaja. Usłyszymy także najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci i młodzieży z okolicznych szkół oraz gminnych i zaprzyjaźnionych zespołów śpiewaczych.

Wieczorem w sobotę zobaczymy widowiskowy Teatr Tańca z Ogniem czyli pokazy akrobatyczne połączone z efektami pirotechnicznymi. Na zakończenie zagra Kapela Bajer z Nowej Soli.

Z kolei w niedzielę o godz. 13.00 odbędzie się Wigilia Narodów ze świątecznym poczęstunkiem dla mieszkańców oraz ciąg dalszy bożonarodzeniowych atrakcji.

(rd)

Uwaga:
Ze względów organizacyjnych, od godz. 7.00 w sobotę (10.12.) do godz. 18.00 w niedzielę zamknięte zostaną dla ruchu kołowego następujące szprotawskie ulice:
Rynek, Gen. Bema i Odrodzenia. Magistrat prosi mieszkańców o nie parkowanie w tej okolicy samochodów.

Więcej o Jarmarku również w aktualnym wydaniu „Lokalnej”. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj