Lokale wyborcze zamknięte, czekamy na wyniki II tury

0
2468

Do rozstrzygnięcia wyborów samorządowych w czterech gminach powiatu żagańskiego potrzebna była dogrywka. Głosowanie w II turze właśnie się zakończyło. Lokale wyborcze zostały zamknięte punktualnie o 21:00, a komisje właśnie rozpoczęły prace nad liczeniem głosów.

Druga tura wyborów była potrzebna w czterech gminach naszego powiatu. W niedzielę (4.11.) mieszkańcy Gminy Żagań, Gminy Wymiarki, Gminy Szprotawa oraz Miasta Żagań, raz jeszcze udali się do lokali wyborczych, by postawić znak „X” przy nazwisku swojego kandydata. O fotel wójta w Gminie Żagań walczyli Henryk Janowicz i Leszek Ochrymczuk, zaś w Gminie Wymiarki Lech Miszewski i Wojciech Olszewski. Burmistrzem Szprotawy zostać może ktoś z dwójki Mirosław Gąsik – Józef Rubacha, a w Żaganiu o stanowisko szefa magistratu mierzyli się Daniel Marchewka i Andrzej Katarzyniec.

Mieszkańcy nie zawiedli i tłumnie ruszyli do urn. Według statystyk Państwowej Komisji Wyborczej do godziny 17:00 najchętniej głosowano w Gminie Wymiarki, gdzie głos oddało 40,24% uprawnionych. Równe 36% mieszkańców zagłosowało w Gminie Żagań, nieco mniej, bo 35,01% w mieście Żagań, zaś 34,55% w Gminie Szprotawa.

Nasi dziennikarze są już w terenie, gdzie na bieżąco śledzą wybory samorządowe. Pierwsze wyniki podamy już niebawem. Bądźcie z nami!

Więcej opinii, szczegółowe wyniki i komentarze w czwartkowym papierowym wydaniu LOKALNEJ

(pt)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj