Nikt nie chce działek

0
396

dzialki_ilowa

Nie ma chętnych na działki w pobliżu autostrady A-18.

Drugi przetarg dotyczący działek w obrębie Konina Żagańskiego miał przyciągnąć inwestorów. Za pierwszym razem nie pojawili na trzy działki. Największa z nich ma 5,3 ha, a najmniejsza 1,9 ha. Każda z nich mogłaby zostać przeznaczona pod zabudowę techniczno-produkcyjną, w której zakresie mieszczą się między innymi magazyny, bazy budowlane oraz zaplecza produkcyjne. Możliwe byłoby również prowadzenie tam działalności handlowej, czy pojawienie się stacji autogazu czy baz transportowych.

Żadnych zmian

 

 

– Przetarg nie przyniósł niestety rozstrzygnięcia, nie pojawili się żadni inwestorzy, którzy byliby chętni do zakupy nieruchomości niezabudowanych – mówi w rozmowie z Lokalną Janusz Kaniecki z Urzędu Miasta w Iłowej. – Teraz pozostały nam dwa rozwiązania. Albo zorganizujemy kolejny przetarg albo rozpoczniemy rokowania.

Liczenie na cud

 

T

rzeci przetarg byłby jednak czymś w rodzaju czekania na cud, bo trudno spodziewać się, że nagle pojawiliby się chętni znikąd. Brak zainteresowanie wydaje się być jednak rzeczą dziwną, tym bardziej, że remontowany jest dojazd do nieruchomości. Do tego poprawiany zostaje stan sieci wodociągów i kanalizacji. Ponadto w sierpniu zakończą się remonty dróg wewnętrznych. Brak zainteresowanie dziwi jeszcze bardziej, gdy przyjrzymy się temu jak działki są ulokowane. W pobliżu jest przecież ruchliwa, przyszła autostrada A-18.

 

 

Być może oferta iłowskiego samorządu nie trafiła do zbyt wielu inwestorów. Trudno powiedzieć dlaczego tak się stało. Być może miasto powinno zastanowić się nad innymi sposobami spieniężenia gruntu. Niestety, o takich planach na razie nie słychać.

Sebastian Chabiniak

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj