Strefa kibica
Biegamy w Dniu Niepodległości!
sobota, 11 listopada 2017 06:32

biegnp

 
W sobotę (11.11.) na ulicach Żagania spotkamy biegaczy, którzy biorą udział w 6. Biegu Niepodległości. W związku z tym kierowców czekają utrudnienia w ruchu.

Utrudnienia na ulicach Żagania wystąpią od 10.45 do 13.30

Jakimi ulicami będą poruszali się biegacze?

Start zaplanowano bezpośrednio z ul. Kochanowskiego przy stadionie ARENA, a następnie ulicami: Kolejowa, Fredry, Waryńskiego, Browarniana, Dworcowa, Traugutta, Koszarowa, łącznik przy markecie Kaufland, Dworcowa, rondo Czterech Pancernych, most na Bobrze, rondo Piastów Śląskich, II Armii Wojska Polskiego, Rynek, Bracka, Szprotawska, Kopernika, Brodatego, Łużycka, Piłsudskiego, ponownie Brodatego, Łużycka, Bracka, Długa, Keplera, Jana Pawła II, Mickiewicza, Wojska Polskiego, X– lecia, most na Bobrze, rondo Czterech Pancernych, Pstrowskiego, Asnyka, Zamkowa, Śląska, Buczka, Ks. Żaganny, Piastowska, Konopnickiej, Kochanowskiego i meta na stadionie Arena.

Ulice Szprotawska i Piłsudskiego będą przejezdne, jedynie będą na nich obowiązywały zwężenia, a ruch będzie kierowany przez odpowiednie służby. Dojazd na Osiedle będzie możliwy od strony obwodnicy, a następnie ulicy Żarskiej przy Kościele Garnizonowym. Po przebiegnięciu ostatniego zawodnika poszczególne ulice będą systematycznie otwierane dla ruchu drogowego. Objazdy będą oznaczone odpowiednimi znakami.

(pt) 

fot:Adam Żyworonek

Poniżej pełna trasa Biegu Niepodległości 2017 ulicami Żagania:   

 

bieg

 
Bieg na Dzień Niepodległości
piątek, 11 listopada 2016 08:18

biegnp

Piątek (11.11.) w Żaganiu stoi pod znakiem biegania. Na ulicach spotkamy biegaczy, uczestników piątej edycji Biegu Niepodległości. 

W związku z organizacją 5. Biegu Niepodległości w godzinach od 11:00 do 13:30 na ulicach Żagania dojdzie do utrudnień w ruchu. O godz. 11:00 zostaną zamknięte dla ruchu ul. Konopnickiej, Piastowska, Bema (od ul. Kochanowskiego do ul. Piastowskiej) oraz ul. Kochanowskiego. Od godz. 11:15 zamknięte zostaną dodatkowo ulice: Żaganny (od Zespołu Szkół nr 1 do skrzyżowania z ul. Buczka), Śląska (do ul. Zamkowej), Zamkowa, Asnyka (od Zamkowej do skrzyżowania z ul. Buczka), Buczka, Reymonta, Przyjaciół Żołnierza (od skrzyżowania z Reymonta do skrzyżowania z Piastowską oraz tzw. górna część Przyjaciół Żołnierza). Dojazd na Osiedle XXX-lecia i okoliczne ulice będzie możliwy wyłącznie od strony ulicy Przyjaciół Żołnierza, przez ulicę Kochanowskiego i dalej ul. Bema. Ruch na odcinku Kochanowskiego, od ul. Miodowej do Bema, będzie odbywał się wahadłowo. Jednocześnie informujemy, że autobusy komunikacji miejskiej, kursujące tego dnia na trasie Żagań – Żary – Żagań, będą omijały przystanki zlokalizowane na ul. Żaganny. 

(pt)

fot; (aż)

Poprawiony: piątek, 11 listopada 2016 08:50
 
Nasi do boju!
sobota, 13 sierpnia 2016 07:10

lokalna-sport

Jak nasze drużyny wypadną w IV lidze i klasie okręgowej? Czy Sprotavia, UKS Czarni Żagań i KP Piast Iłowa mają szansę w swoich grupach?

O startach naszych piłkarzy, transferach i terminarzu spotkań piszemy w Lokalnej nr 284-285, na stronach Skarb Kibica.

W sobotę (13.08) kibicujemy naszej trójce:

o godz. 16.00 Sprotavia Szprotawa na własnym boisku zmierzy się z TS Przylep
o godz. 18.00 UKS Czarni Żagań ugości Promień Żary
o godz. 18.00 KP Piast Iłowa zmierzy się na wyjeździe z Tęczą Krosno Odrzańskie

(rd)

 
Rusza akademia sportu
poniedziałek, 28 września 2015 11:48

lokalna-akademia

Szkolenie młodzieży w mniejszych miejscowościach często bywa zaniedbywane, dzieci zamiast aktywnie spędzać wolny czas wolały pograć na komputerze, obejrzeć telewizję. Już niebawem ma się to zmienić za sprawą pomysłu rodziców z Iłowej.

Rodzice z Iłowej i Żagania wspólnymi siłami wystartowali z ciekawym i wartym uwagi projektem – Akademii Sportu.  Spora w tym zasługa Bogusława Kobylińskiego – radnego powiatu żagańskiego, a także trenera 1 kl, z licencją UEFA.   

 Co się kryje za tym projektem? O szczegółach piszemy w tekście, który znajdziecie w 238 wydaniu Lokalnej. Polecamy!

(mm)

 


Strona 1 z 27
Polityka Prywatności   Copyright ©  Lokalna     Joomla! Szablony