Strefa kibica
Czas na Gozduś Junior Cup 2018
sobota, 05 maja 2018 05:01

gozdus

Sobota (5.05.) na Stadionie Miejskim w Gozdnicy to czas na drugą edycję Gozduś Junior Cup. W wydarzeniu udział biorą nie tylko młodzi piłkarze z naszego powiatu, ale także takie drużyny jak Zagłębie Lubin czy Śląsk Wrocław.

Gozduś Junior Cup to sportowe wydarzenie, które nie mogłoby odbyć się bez wparcia finansowego Ministerstwa Sportu i Turystyki. Turniej przeznaczony jest dla dzieci z rocznika 2007 i młodszych. Jego głównym celem jest promocja aktywności fizycznej wśród dzieci i możliwość udziału w sportowej imprezie.
Oficjalne rozpoczęcie zawodów zaplanowano na godzinę 9:45. Sportowa rywalizacja rozpocznie się natomiast o godzinie 10:00. Organizatorzy zadbali również o obiad dla wszystkich uczestników. Po posiłku, około godziny 14:00 rozpocznie się faza pucharowa, ćwierćfinały, półfinały, mecz o 3. miejsce i finał. Ogłoszenie wyników nastąpi około godziny 15:30.

Choć w całym wydarzeniu zdecydowanie najważniejsza jest dobra zabawa, organizatorzy zadbają o to, by każdy młody piłkarz otrzymał nagrodę za swój wysiłek i zaangażowanie.
 

(ed)

 
Biegamy w Dniu Niepodległości!
sobota, 11 listopada 2017 06:32

biegnp

 
W sobotę (11.11.) na ulicach Żagania spotkamy biegaczy, którzy biorą udział w 6. Biegu Niepodległości. W związku z tym kierowców czekają utrudnienia w ruchu.

Utrudnienia na ulicach Żagania wystąpią od 10.45 do 13.30

Jakimi ulicami będą poruszali się biegacze?

Start zaplanowano bezpośrednio z ul. Kochanowskiego przy stadionie ARENA, a następnie ulicami: Kolejowa, Fredry, Waryńskiego, Browarniana, Dworcowa, Traugutta, Koszarowa, łącznik przy markecie Kaufland, Dworcowa, rondo Czterech Pancernych, most na Bobrze, rondo Piastów Śląskich, II Armii Wojska Polskiego, Rynek, Bracka, Szprotawska, Kopernika, Brodatego, Łużycka, Piłsudskiego, ponownie Brodatego, Łużycka, Bracka, Długa, Keplera, Jana Pawła II, Mickiewicza, Wojska Polskiego, X– lecia, most na Bobrze, rondo Czterech Pancernych, Pstrowskiego, Asnyka, Zamkowa, Śląska, Buczka, Ks. Żaganny, Piastowska, Konopnickiej, Kochanowskiego i meta na stadionie Arena.

Ulice Szprotawska i Piłsudskiego będą przejezdne, jedynie będą na nich obowiązywały zwężenia, a ruch będzie kierowany przez odpowiednie służby. Dojazd na Osiedle będzie możliwy od strony obwodnicy, a następnie ulicy Żarskiej przy Kościele Garnizonowym. Po przebiegnięciu ostatniego zawodnika poszczególne ulice będą systematycznie otwierane dla ruchu drogowego. Objazdy będą oznaczone odpowiednimi znakami.

(pt) 

fot:Adam Żyworonek

Poniżej pełna trasa Biegu Niepodległości 2017 ulicami Żagania:   

 

bieg

 
Bieg na Dzień Niepodległości
piątek, 11 listopada 2016 08:18

biegnp

Piątek (11.11.) w Żaganiu stoi pod znakiem biegania. Na ulicach spotkamy biegaczy, uczestników piątej edycji Biegu Niepodległości. 

W związku z organizacją 5. Biegu Niepodległości w godzinach od 11:00 do 13:30 na ulicach Żagania dojdzie do utrudnień w ruchu. O godz. 11:00 zostaną zamknięte dla ruchu ul. Konopnickiej, Piastowska, Bema (od ul. Kochanowskiego do ul. Piastowskiej) oraz ul. Kochanowskiego. Od godz. 11:15 zamknięte zostaną dodatkowo ulice: Żaganny (od Zespołu Szkół nr 1 do skrzyżowania z ul. Buczka), Śląska (do ul. Zamkowej), Zamkowa, Asnyka (od Zamkowej do skrzyżowania z ul. Buczka), Buczka, Reymonta, Przyjaciół Żołnierza (od skrzyżowania z Reymonta do skrzyżowania z Piastowską oraz tzw. górna część Przyjaciół Żołnierza). Dojazd na Osiedle XXX-lecia i okoliczne ulice będzie możliwy wyłącznie od strony ulicy Przyjaciół Żołnierza, przez ulicę Kochanowskiego i dalej ul. Bema. Ruch na odcinku Kochanowskiego, od ul. Miodowej do Bema, będzie odbywał się wahadłowo. Jednocześnie informujemy, że autobusy komunikacji miejskiej, kursujące tego dnia na trasie Żagań – Żary – Żagań, będą omijały przystanki zlokalizowane na ul. Żaganny. 

(pt)

fot; (aż)

Poprawiony: piątek, 11 listopada 2016 08:50
 
Nasi do boju!
sobota, 13 sierpnia 2016 07:10

lokalna-sport

Jak nasze drużyny wypadną w IV lidze i klasie okręgowej? Czy Sprotavia, UKS Czarni Żagań i KP Piast Iłowa mają szansę w swoich grupach?

O startach naszych piłkarzy, transferach i terminarzu spotkań piszemy w Lokalnej nr 284-285, na stronach Skarb Kibica.

W sobotę (13.08) kibicujemy naszej trójce:

o godz. 16.00 Sprotavia Szprotawa na własnym boisku zmierzy się z TS Przylep
o godz. 18.00 UKS Czarni Żagań ugości Promień Żary
o godz. 18.00 KP Piast Iłowa zmierzy się na wyjeździe z Tęczą Krosno Odrzańskie

(rd)

 


Strona 1 z 28
Polityka Prywatności   Copyright ©  Lokalna     Joomla! Szablony