Strefa kibica
Bieg na Dzień Niepodległości
piątek, 11 listopada 2016 08:18

biegnp

Piątek (11.11.) w Żaganiu stoi pod znakiem biegania. Na ulicach spotkamy biegaczy, uczestników piątej edycji Biegu Niepodległości. 

W związku z organizacją 5. Biegu Niepodległości w godzinach od 11:00 do 13:30 na ulicach Żagania dojdzie do utrudnień w ruchu. O godz. 11:00 zostaną zamknięte dla ruchu ul. Konopnickiej, Piastowska, Bema (od ul. Kochanowskiego do ul. Piastowskiej) oraz ul. Kochanowskiego. Od godz. 11:15 zamknięte zostaną dodatkowo ulice: Żaganny (od Zespołu Szkół nr 1 do skrzyżowania z ul. Buczka), Śląska (do ul. Zamkowej), Zamkowa, Asnyka (od Zamkowej do skrzyżowania z ul. Buczka), Buczka, Reymonta, Przyjaciół Żołnierza (od skrzyżowania z Reymonta do skrzyżowania z Piastowską oraz tzw. górna część Przyjaciół Żołnierza). Dojazd na Osiedle XXX-lecia i okoliczne ulice będzie możliwy wyłącznie od strony ulicy Przyjaciół Żołnierza, przez ulicę Kochanowskiego i dalej ul. Bema. Ruch na odcinku Kochanowskiego, od ul. Miodowej do Bema, będzie odbywał się wahadłowo. Jednocześnie informujemy, że autobusy komunikacji miejskiej, kursujące tego dnia na trasie Żagań – Żary – Żagań, będą omijały przystanki zlokalizowane na ul. Żaganny. 

(pt)

fot; (aż)

Poprawiony: piątek, 11 listopada 2016 08:50
 
Nasi do boju!
sobota, 13 sierpnia 2016 07:10

lokalna-sport

Jak nasze drużyny wypadną w IV lidze i klasie okręgowej? Czy Sprotavia, UKS Czarni Żagań i KP Piast Iłowa mają szansę w swoich grupach?

O startach naszych piłkarzy, transferach i terminarzu spotkań piszemy w Lokalnej nr 284-285, na stronach Skarb Kibica.

W sobotę (13.08) kibicujemy naszej trójce:

o godz. 16.00 Sprotavia Szprotawa na własnym boisku zmierzy się z TS Przylep
o godz. 18.00 UKS Czarni Żagań ugości Promień Żary
o godz. 18.00 KP Piast Iłowa zmierzy się na wyjeździe z Tęczą Krosno Odrzańskie

(rd)

 
Rusza akademia sportu
poniedziałek, 28 września 2015 11:48

lokalna-akademia

Szkolenie młodzieży w mniejszych miejscowościach często bywa zaniedbywane, dzieci zamiast aktywnie spędzać wolny czas wolały pograć na komputerze, obejrzeć telewizję. Już niebawem ma się to zmienić za sprawą pomysłu rodziców z Iłowej.

Rodzice z Iłowej i Żagania wspólnymi siłami wystartowali z ciekawym i wartym uwagi projektem – Akademii Sportu.  Spora w tym zasługa Bogusława Kobylińskiego – radnego powiatu żagańskiego, a także trenera 1 kl, z licencją UEFA.   

 Co się kryje za tym projektem? O szczegółach piszemy w tekście, który znajdziecie w 238 wydaniu Lokalnej. Polecamy!

(mm)

 
Zapraszamy na WIELKIE WIDOWISKO!
sobota, 19 września 2015 04:19

lokalna-gala

Sobotni (19.09.) wieczór w żagańskiej Arenie zapowiada się niezwykle interesująco. Gala WFMC Pro Fight IV przyspiesza bicie serca. Zanosi się więc na kapitalne widowisko.

Impreza rozpocznie się o godzinie 19:00. Najpierw na deskach zobaczymy walki zawodników z Polski i Niemiec, co będzie stanowiło rozgrzewkę przed daniami głównymi. W bloku numer II ujrzymy walki zawodowe w formule WfmcK1 na dystansie 3x3 minuty. Jako pierwsi w ringu pojawią się Kacper Muszyński (Armia Polskowice) i Memo Basturg (No Limits Niemcy). Później przyjdzie kolej na dwóch fighterów z Polski. Naprzeciw siebie staną Dawid Nowak (Corio Team Łódź) i Piotr Biały (Kick Fighter Zgorzelec). Ta i poprzednia walka będzie odbywała się w limicie wagowym do 70 kilogramów. Następnie zawalczą ze sobą Łukasz Cybulski (Rywal Gliwice) i nasz zawodnik Krystian Bajerski (Malinowski-Team Żagań). Tu limit wynosi 63 kg. W trzecim bloku ujrzymy trzy walki wieczoru. W pierwszej z nich, w formule kickboxingu zmierzą się Mateusz Kaczmarczyk (Shidokan Jelenia Góra) i Bartosz Muszyński (Armia Polkowice). Dwa ostatnie walki odbędą się na dystansie 3x5 minut. Będzie to formuła MMA. Najpierw na deski wyjdą Tomasz Matusewicz (Rio Grappling Zielona Góra) i Adam Smulski (Malinowski-Team Żagań), a wieczór zakończą Mariusz Domin (Fighter Nowa Sól) i Arkadiusz Medyński (Malinowski-Team Żagań).

Wszystkich spragnionych gorących sportowych wrażeń zapraszamy do żagańskiej Areny. 

(pt)

Poprawiony: sobota, 19 września 2015 04:25
 


Strona 1 z 27
Polityka Prywatności   Copyright ©  Lokalna     Joomla! Szablony