Dwa dni świętowania!
sobota, 25 sierpnia 2018 05:04

swieto

W weekend (25-26.08.) w Szprotawie odbywa się Święto Gminy połączone z dożynkami. Warto wybrać się na Błonia Szprotawskie, zapowiada się bowiem dobra zabawa.
W sobotę (25.08.) każdy chętny będzie mógł wziąć udział w kajakarskich potyczkach na rzece Szprotawa, a prawdziwi siłacze o swoich umiejętnościach będą mogli przekonać się podczas zawodów Strong Man o Puchar Burmistrza Szprotawy. Wieczór przebiegał będzie w klimatach hip hop, przy koncertach zespołów Idyla Vinyla, a także Antone&The Gang Band.
Gwiazdą soboty będzie Michał Szpak. Artysta znany z charyzmy i mocnego głosu z pewnością przyciągnie pod scenę wielu fanów. Sobota zakończy się dyskoteką z DJ-em.

Dożynkowe tradycje
Niedziela to impreza pod nazwą "Poznanie polsko- niemieckich tradycji dożynkowych". Uroczystości rozpoczną się od Mszy Świętej i korowodu z Placu Kościelnego na Błonia Szprotawskie gdzie nastąpi oficjalne rozpoczęcie imprezy. Obrzęd chleba wykona zespół Gościeszanka. O godzinie 15:15 koncerty rozpoczną grupy śpiewacze z Polski i Niemiec, w przerwie których rozegrane zostaną polsko-niemieckie turnieje dożynkowe i rozstrzygnięte zostaną konkursy na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i najpiękniejsze stoisko. O 18:30 na scenie pojawi się zespół Nadija, a 19:30 rytmicznym disco polo publiczność zabawiał będzie zespół Maczo. Gwiazdą niedzieli będzie Sumptuastic. Zespół pochodzący z Bolesławca na scenie pojawi się około godziny 21:00 i swoim występem zakończy dwa dni zabawy w Szprotawie.

Szczegółowy program szprotawskiej zabawy publikujemy w Lokalnej, nasz tygodnik jest patronem medialnym imprezy.
(ed)

 
16.09.18 Administrator
Brawo za przytomność!

Pochwała należy się mieszkańcom Żagania. W Lokalnej opisujemy kol...

12.09.18 Administrator
Najnowszy numer Lokalnej

Już od czwartku kupujemy kolejne 393 wydanie Lokalnej.Polecamy, warto! ...

10.09.18 Administrator
Dosyć likwidacji połączeń!

W najnowszej Lokalnej (nr 392) piszemy o skandalicznie zorganizowanej ko...

07.09.18 Administrator
Jarmark czas zacząć!

Jarmark 2018 czas zacząć. Od piątku (07.09.) do niedzieli Żagań baw...

Polityka Prywatności   Copyright ©  Lokalna     Joomla! Szablony