65 lat OSP
niedziela, 04 września 2011 08:08

ospZa nami uroczystości z okazji 65-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wymiarkach.

Jubileuszowe obchody odbyły się w sobotę 27 sierpnia. Strażacy tej okazji otrzymali nowy sprzęt ratowniczo - gaśniczy.

- Teraz mamy sprzęt na poziomie Państwowej Straży Pożarnej, a nawet lepszy - mówi Lokalnej Piotr Kowalski, komendant OSP.

- Staramy się zdobywać, jak najlepsze wyposażenie i sprawiać, że ta jednostka będzie coraz lepsza. Z całej uroczystości możemy być tylko zadowoleni - dodaje. To właśnie Piotr Kowalski i Jerzy Pilny zostali odznaczeni brązowym krzyżem zasługi. Nagrody wręczał wicewojewoda lubuski Jan Świrepo, który podziękował strażakom za ofiarną pracę i niesienie pomocy o każdej porze dnia i nocy.

Rzeczywiście OSP w Wymiarkach znane jest z pracowitości. Na 30 strażaków, z których składa się jednostka, mieszkańcy gminy mogli liczyć podczas licznych podtopień. Co więcej strażacy gotowi są do współpracy, stąd wspólne działania ze strażakami z francuskiego miasta Blanzy.

- Jest to współpraca polegająca na wymianie doświadczeń, ale warto zaznaczyć, że dzięki temu otrzymaliśmy od francuskich kolegów swego czasu świetny sprzęt - zaznacza Piotr Kowalski. Komendant podkreśla, że dla strażaków nie liczą się medale i odznaczenia, a ta praca jest dla nich po prostu pasją. Wielu "ochotników" zapominało z jej powodu o pracy zawodowej, o rodzinie, czy życiu prywatnym. Ale jak widać było warto, bo zbudowana 65-letnia jednostka prezentuje się okazale.

Sebastian Chabiniak

 

 
21.02.18 Administrator
Najnowszy numer Lokalnej

Dawno nie pisaliśmy o cmentarnych złodziejach, więc postanowili przyp...

20.02.18 Administrator
Pościg za kochankiem

O tym jak miłość potrafi być ślepa i może wyprowadzić nas na mano...

29.01.18 Administrator
Uwaga na kranówkę!

Ostatnie przypadki skażenia wody na ternie powiatu żagańskiego utwier...

16.01.18 Administrator
Zabiega o kolejną kadencję

W 358 numerze Lokalnej publikujemy kolejny z naszych wywiadów przez nad...

Polityka Prywatności   Copyright ©  Lokalna     Joomla! Szablony