65 lat OSP
niedziela, 04 września 2011 08:08

ospZa nami uroczystości z okazji 65-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wymiarkach.

Jubileuszowe obchody odbyły się w sobotę 27 sierpnia. Strażacy tej okazji otrzymali nowy sprzęt ratowniczo - gaśniczy.

- Teraz mamy sprzęt na poziomie Państwowej Straży Pożarnej, a nawet lepszy - mówi Lokalnej Piotr Kowalski, komendant OSP.

- Staramy się zdobywać, jak najlepsze wyposażenie i sprawiać, że ta jednostka będzie coraz lepsza. Z całej uroczystości możemy być tylko zadowoleni - dodaje. To właśnie Piotr Kowalski i Jerzy Pilny zostali odznaczeni brązowym krzyżem zasługi. Nagrody wręczał wicewojewoda lubuski Jan Świrepo, który podziękował strażakom za ofiarną pracę i niesienie pomocy o każdej porze dnia i nocy.

Rzeczywiście OSP w Wymiarkach znane jest z pracowitości. Na 30 strażaków, z których składa się jednostka, mieszkańcy gminy mogli liczyć podczas licznych podtopień. Co więcej strażacy gotowi są do współpracy, stąd wspólne działania ze strażakami z francuskiego miasta Blanzy.

- Jest to współpraca polegająca na wymianie doświadczeń, ale warto zaznaczyć, że dzięki temu otrzymaliśmy od francuskich kolegów swego czasu świetny sprzęt - zaznacza Piotr Kowalski. Komendant podkreśla, że dla strażaków nie liczą się medale i odznaczenia, a ta praca jest dla nich po prostu pasją. Wielu "ochotników" zapominało z jej powodu o pracy zawodowej, o rodzinie, czy życiu prywatnym. Ale jak widać było warto, bo zbudowana 65-letnia jednostka prezentuje się okazale.

Sebastian Chabiniak

 

 
13.08.18 Administrator
Z pięściami na ratownika

Dziwne i dziki obyczaje zapanowały w Małomicach. Pacjent pobił rato...

08.08.18 Administrator
Najnowszy numer Lokalnej

Uwaga, mamy dla Was specjalny podwójny numer Lokalnej ... ... a w nim r...

27.07.18 Administrator
Top modelka ze Szprotawy

Aleksandra Romańska urodziła się w Szprotawie jako zdrowe i prawidło...

24.07.18 Administrator
Czas na prawko

Wakacje to idealny czas na kurs prawa jazdy. W Lokalnej nr 385 przygl...

Polityka Prywatności   Copyright ©  Lokalna     Joomla! Szablony