Szprotawa
Dwa dni świętowania!
sobota, 25 sierpnia 2018 05:04

swieto

W weekend (25-26.08.) w Szprotawie odbywa się Święto Gminy połączone z dożynkami. Warto wybrać się na Błonia Szprotawskie, zapowiada się bowiem dobra zabawa.
W sobotę (25.08.) każdy chętny będzie mógł wziąć udział w kajakarskich potyczkach na rzece Szprotawa, a prawdziwi siłacze o swoich umiejętnościach będą mogli przekonać się podczas zawodów Strong Man o Puchar Burmistrza Szprotawy. Wieczór przebiegał będzie w klimatach hip hop, przy koncertach zespołów Idyla Vinyla, a także Antone&The Gang Band.
Gwiazdą soboty będzie Michał Szpak. Artysta znany z charyzmy i mocnego głosu z pewnością przyciągnie pod scenę wielu fanów. Sobota zakończy się dyskoteką z DJ-em.

Dożynkowe tradycje
Niedziela to impreza pod nazwą "Poznanie polsko- niemieckich tradycji dożynkowych". Uroczystości rozpoczną się od Mszy Świętej i korowodu z Placu Kościelnego na Błonia Szprotawskie gdzie nastąpi oficjalne rozpoczęcie imprezy. Obrzęd chleba wykona zespół Gościeszanka. O godzinie 15:15 koncerty rozpoczną grupy śpiewacze z Polski i Niemiec, w przerwie których rozegrane zostaną polsko-niemieckie turnieje dożynkowe i rozstrzygnięte zostaną konkursy na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i najpiękniejsze stoisko. O 18:30 na scenie pojawi się zespół Nadija, a 19:30 rytmicznym disco polo publiczność zabawiał będzie zespół Maczo. Gwiazdą niedzieli będzie Sumptuastic. Zespół pochodzący z Bolesławca na scenie pojawi się około godziny 21:00 i swoim występem zakończy dwa dni zabawy w Szprotawie.

Szczegółowy program szprotawskiej zabawy publikujemy w Lokalnej, nasz tygodnik jest patronem medialnym imprezy.
(ed)

 
Polecamy Magazyn Szprotawski!
piątek, 17 sierpnia 2018 08:05

magazyn

... a tymczasem w Szprotawie gorączka wyborcza zaatakowała bardziej niż w innych gminach powiatu.
Polecamy Wam nasz specjalny dodatek na Dni Szprotawy, w którym oprócz informacji gospodarczych , kulturalnych, piszemy dużo o oczekiwaniach mieszkańców wobec władzy.

Lokalną w podwójnym wydaniu z Magazynem Szprotawskim dostaniecie w naszych punktach sprzedaży. Przypominamy również, że następne już tradycyjne wydanie naszego tygodnika w czwartek 23 sierpnia.

(rd)

 
Top modelka ze Szprotawy
piątek, 27 lipca 2018 09:01

top-model

Aleksandra Romańska urodziła się w Szprotawie jako zdrowe i prawidłowo rozwijające się dziecko. Niestety w wieku 11 lat zachorowała na łysienie plackowate, w wyniku czego w ciągu miesiąca straciła wszystkie włosy. I zaczął się koszmar, z jednej strony choroba z drugiej niby niewinne docinki w szkole. Szprotawska społeczność nie zdała wówczas egzaminu z tolerancji i współczucia. Teraz wielu znajomych Pani Aleksandry będzie zaskoczonych. Wyśmiewana dziewczyna wyjechała by zdobywać świat jako fotomodelka i bez żadnych kompleksów stanęła przed kamerą programu Top Model

Niesamowita historia Szprotawianki w najnowszym 386 wydaniu Lokalnej. Polecamy!

(im) 

 
Weekend pełen muzyki
sobota, 07 lipca 2018 09:35

ziemiaipiesn

41 zespołów z całej Polski, prawie 700 wykonawców i 16 godzin pełnych różnorodnego śpiewu - to tylko namiastka tego, co nas czeka w ten weekend (6-8.07.) w Szprotawie podczas 26. Festiwalu Grup Śpiewaczych Ziemia i Pieśń.

W trakcie trzydniowego festiwalu usłyszymy nie tylko muzykę, ale spróbujemy regionalnego jadła, czy spróbujemy swych sił w rękodziele artystycznym. Zapraszamy wszystkich do Szprotawy. Imprezie patronuje „Lokalna".

(ed)(rd)

 
Kolejny pożar w Kartowicach
sobota, 02 czerwca 2018 07:33

kartowice

Nie pierwszy raz płonie wysypisko śmieci w Kartowicach pod Szprotawą!
Co dla zdrowia mieszkańców Szprotawy i okolic oznacza sobotni (02.06.) pożar odpadów. Kto odpowiada za pożary? Co dalej z tą kłopotliwą górą? Czytajcie w najbliższym wydaniu papierowej Lokalnej.

(aw) (rd)

 

fot: zdjęcie Czytelnika Lokalnej

 


Strona 1 z 74
16.09.18 Administrator
Brawo za przytomność!

Pochwała należy się mieszkańcom Żagania. W Lokalnej opisujemy kol...

12.09.18 Administrator
Najnowszy numer Lokalnej

Już od czwartku kupujemy kolejne 393 wydanie Lokalnej.Polecamy, warto! ...

10.09.18 Administrator
Dosyć likwidacji połączeń!

W najnowszej Lokalnej (nr 392) piszemy o skandalicznie zorganizowanej ko...

07.09.18 Administrator
Jarmark czas zacząć!

Jarmark 2018 czas zacząć. Od piątku (07.09.) do niedzieli Żagań baw...

Polityka Prywatności   Copyright ©  Lokalna     Joomla! Szablony