Powiat
Najnowszy numer Lokalnej
środa, 08 sierpnia 2018 15:21

389

Uwaga, mamy dla Was specjalny podwójny numer Lokalnej ... ... a w nim relacja z ostatniej chwili z katastrofy lotniczej pod Klikowem (Gm. Iłowa).

W gazecie znajdziecie również dodatek na Dni Szprotawy i dużo więcej do czytania, w sam raz na nadchodzący długi weekend.

Kupujcie nową Lokalną już od czwartku.

(red)

 
Czas na prawko
wtorek, 24 lipca 2018 05:35

prawo-jazdy

Wakacje to idealny czas na kurs prawa jazdy.

W Lokalnej nr 385 przyglądamy się najnowszym wynikom szkół jazy w powiecie żagańskim. Czytajcie i wybierajcie swoja „elkę". Pełny ranking w naszym tygodniku.

(ed) (rd)

 
Bobry znów szaleją
niedziela, 22 lipca 2018 07:42

bobry

Tego jeszcze nie było ... w najnowszej Lokalnej piszemy o ciekawych wyczynach poczciwych bobrów.

Tym razem nie podcięły drzew a zabrały się za bardziej poważne zadanie. Na czwartej stronie 385 wydania naszego tygodnika dokładnie zobaczycie jakie szkody poczyniły bobry w Gminie Małomice i Niegosławice.
(aw) (rd)

 

Pamiętajmy ten weekend to kolejna niedziela bez handlu. Jeśli nie zdążyliście kupić naszego tygodnika w sobotę, to w niedziele czekamy na Was w małych sklepach i stacjach benzynowych.

 
Dotacje co do grosza
sobota, 07 lipca 2018 08:23

dotacje

Kiedy w ubiegłym roku jako pierwsi w regionie opublikowaliśmy listę dotacji dla rolników, w redakcji odebraliśmy sporo telefonów od zainteresowanych. Osoby obdarowane dotacjami niechętnie dzielą się taką informacją. Podobnie jest i w tym roku.
Lektura dotacji często zaskakuje, ponieważ mieszkańcy naszych gmin nawet nie wiedzą, że wokół nich żyje tylu rolników. W poprzednim, bieżącym (383) i następnym numerze Lokalnej publikujemy szczegółowe dotacje co do grosza, wszystkich rolników z każdej gminy powiatu żagańskiego. Sprawdźcie i zastanówcie się, czy może nie warto postarać się o kawałek ziemi .... .

(ed) (rd)

 
26 Finał WOŚP !!!
niedziela, 14 stycznia 2018 08:20

wosp2

W powiecie żagańskim trwa 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczane na zakup sprzętu dla podstawowych oddziałów neonatologicznych. 

Jak zapewniają koordynatorzy żagańskich sztabów imprezy podczas 26. Finału WOŚP są wyjątkowe i atrakcji na pewno nie zabraknie. W powiecie żagańskim zostały zarejestrowane cztery sztaby w Iłowej, Szprotawie, Gozdnicy i Witoszynie. W tym roku nie ma oficjalnego sztabu w Żaganiu. Jak co roku Jurek Owsiak wraz z całym zarządem Fundacji podjął, jak sam powiedział najtrudniejszą decyzję o celu, na który będą przeznaczone wszystkie środki jakie uda się zdobyć. Padło na neonatologię, która była celem finału WOŚP już siedmiokrotnie. Po raz ostatni ta dziedzina medycyny wspierana była przez Fundację w 21. Finał, który odbył się w 2013 roku. Głównym hasłem tegorocznego finału jest „wyrównanie szans w leczeniu noworodków". Podczas wszystkich finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziału noworodkowe trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121 909 333,39 złotych. Swój udział w zakupie sprzętu mieli również mieszkańcy powiatu żagańskiego, którzy niejednokrotnie są z Jurkiem i wspierają ten szczytny cel.

Zapraszamy naszych Czytelników do czynnego udziału w WOŚP. Pełny program Orkiestry na terenie naszego powiatu znajdziecie na 17 i 18 stronie aktualnego wydania LOKALNEJ.

(tu)

 


Strona 1 z 33
17.08.18 Administrator
Polecamy Magazyn Szprotawski!

... a tymczasem w Szprotawie gorączka wyborcza zaatakowała bardziej ni...

17.08.18 Administrator
Rowerem do Ratusza?

Wszystko jasne wybory na burmistrza Żagania już 21 października. Tymc...

13.08.18 Administrator
Z pięściami na ratownika

Dziwne i dziki obyczaje zapanowały w Małomicach. Pacjent pobił rato...

08.08.18 Administrator
Najnowszy numer Lokalnej

Uwaga, mamy dla Was specjalny podwójny numer Lokalnej ... ... a w nim r...

Polityka Prywatności   Copyright ©  Lokalna     Joomla! Szablony