Lany poniedziałek dla małego Igora!
poniedziałek, 17 kwietnia 2017 07:15

igor

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzeźnicy po raz trzeci z kolei z pompą świętują Lany Poniedziałek. Tego dnia wyjeżdżają na ulice, by wodą polać dachy mieszkańców na szczęście.
Przy okazji zbierane są pieniądze na dwa cele. Pierwszym z nich jest pomoc małemu Igorowi, drugim zbiórka na zakup koszulek dla młodych strażaków. 
 
Bardzo ważnym celem jest zebranie pieniędzy niezbędnych na leczenie i rehabilitację Igora Garczyka, syna strażaka jednostki z Brzeźnicy. Igor urodził się 4 czerwca 2016 roku. Zmaga się z ciężką i rzadką chorobą genetyczną mięśni. W chwili obecnej oddycha przez rurkę tracheostomijną, a karmiony jest przez gastrostomie. Igor wymaga długotrwałego leczenia i stałej rehabilitacji. To wszystko niestety kosztuje, dla tego też strażacy postanowili włączyć się w akcję. Chłopczykowi pomóc chcą nie tylko członkowie OSP, ale i inni mieszkańcy gminy. Do akcji włączyło się również Stowarzyszenie Razem dla wsi, które organizuje zbiórkę plastikowych nakrętek dla chorego Igora. - Jeżeli ktoś ma zbędne nakrętki lub chciałby je zbierać, można takie nakrętki przekazać prezesowi stowarzyszenia Marcinowi Sygutowskiemu lub każdemu innemu członkowi naszego stowarzyszenia – informują członkowie grupy. Chłopczykowi można pomóc również przez wpłacenie 1% podatku lub przelew (Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwa Oddział Terenowy w Zielonej Górze nr konta bankowego 57 1020 5402 0000 0102 0125 8433 tytuł przelewu: na leczenie i rehabilitację Igora Garczyk). Czytelników Lokalnej również zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. 
Więcej informacji o akacji również na łamach LOKALNEJ. 
 
Paweł Tomaszczyk
 
13.08.18 Administrator
Z pięściami na ratownika

Dziwne i dziki obyczaje zapanowały w Małomicach. Pacjent pobił rato...

08.08.18 Administrator
Najnowszy numer Lokalnej

Uwaga, mamy dla Was specjalny podwójny numer Lokalnej ... ... a w nim r...

27.07.18 Administrator
Top modelka ze Szprotawy

Aleksandra Romańska urodziła się w Szprotawie jako zdrowe i prawidło...

24.07.18 Administrator
Czas na prawko

Wakacje to idealny czas na kurs prawa jazdy. W Lokalnej nr 385 przygl...

Polityka Prywatności   Copyright ©  Lokalna     Joomla! Szablony