Charytatywne koncerty dla Piotra

0
887

W sobotę (27.11) w Żaganiu odbędą się dwa koncerty, których celem będzie zebranie środków na rehabilitację Piotra Diaka, który mocno ucierpiał w wypadku samochodowym.

Piotr Diak ma 26 lat Kilka tygodni temu młody mężczyzna, jako pasażer, brał udział w wypadku samochodowym, który był dla niego tragiczny w skutkach. Piotr doznał poważnego urazu głowy i w ciężkim stanie trafił do szpitala. – Piotrek jest najmłodszy z całej naszej piątki rodzeństwa. Zawsze czułam się za niego odpowiedzialna. Gdy był dzieckiem, opiekowałam się nim, pilnowałam, by zjadł, by ciepło się ubrał… Przecież jeszcze tamtego dnia zawiozłam mu pierogi, przywitaliśmy się, rozmawialiśmy. To po prostu niemożliwe, że teraz leży w szpitalu, w takim stanie – opowiada o bracie i sytuacji pani Agnieszka, siostra Piotra. 26-latek w wypadku doznał rozległego urazu głowy. – Nie jest tajemnicą, że po tak ciężkim urazie będzie potrzebował wielu godzin rehabilitacji. Bardzo kosztownej rehabilitacji, która może pomóc mu odzyskać sprawność – dodaje siostra poszkodowanego. I to właśnie na turnus rehabilitacyjny rodzina zbiera teraz pieniądze.

W zrzutce na leczenie Piotra Diaka mają pomóc dwa koncerty, które organizowane będą w sobotę (27.11) w Żaganiu. Jeden z nich zaplanowano na terenie Żagańskiego Pałacu Kultury. Pierwsza, tzw. część rodzinna, zaczyna się o godzinie 11:00 i potrwa do 14:00. O tej porze wystąpią tancerze Klubu Sportowego Pasja, a na terenie Pałacu pojawią się też stoiska gastronomiczne, atrakcje dla dzieci czy loteria fantowa oraz licytacje. O 14:00 startuje część koncertowa. Wstęp jest biletowany i wynosi 30 zł. Na scenie pojawią się raperzy: Szymon Oko, Xeeen, Marcin Rewaj – Rewus, Chomik, Pari, Turin, Dejvit, Mati, Rolek KKK i Sławek Manaj, czyli przedstawiciele ulubionego nurtu muzycznego Piotra.

Tego samego dnia, w sobotę (27.11) odbędzie się też koncert w klubie Elektrownia. Wydarzenie startuje o godzinie 19:00. Gwiazdą wieczoru hip hopowego koncertu będzie Bonson. Na scenie zameldują się też: Wilku Rap, Galu, Brzozi Brzozowski, Piluś, Chomik, Pari i Turin oraz Oko ZDW. Jak informuje organizator, wstęp to 30 zł (płatne na bramkach). Około godziny 22:00 odbędzie się licytacja, a po niej impreza taneczna, którą poprowadzi Dave.K aka DJ Riquez. Wszystkie pieniądze które zostaną zebrane z biletów i podczas koncertu do puszek zostaną przekazane dla Piotrka Diaka.

Piotrowi Diakowi można też pomóc poprzez portal www.siepomaga.pl, wpłacając dowolną kwotę na zbiórkę, oznaczoną imieniem i nazwiskiem 26-latka.

Więcej informacji o Piotrze w 559 wydaniu Lokalnej.

(pt)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj