Lany poniedziałek dla małego Igora!

0
1370

igor

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzeźnicy po raz trzeci z kolei z pompą świętują Lany Poniedziałek. Tego dnia wyjeżdżają na ulice, by wodą polać dachy mieszkańców na szczęście.
Przy okazji zbierane są pieniądze na dwa cele. Pierwszym z nich jest pomoc małemu Igorowi, drugim zbiórka na zakup koszulek dla młodych strażaków. 
 
Bardzo ważnym celem jest zebranie pieniędzy niezbędnych na leczenie i rehabilitację Igora Garczyka, syna strażaka jednostki z Brzeźnicy. Igor urodził się 4 czerwca 2016 roku. Zmaga się z ciężką i rzadką chorobą genetyczną mięśni. W chwili obecnej oddycha przez rurkę tracheostomijną, a karmiony jest przez gastrostomie. Igor wymaga długotrwałego leczenia i stałej rehabilitacji. To wszystko niestety kosztuje, dla tego też strażacy postanowili włączyć się w akcję. Chłopczykowi pomóc chcą nie tylko członkowie OSP, ale i inni mieszkańcy gminy. Do akcji włączyło się również Stowarzyszenie Razem dla wsi, które organizuje zbiórkę plastikowych nakrętek dla chorego Igora. – Jeżeli ktoś ma zbędne nakrętki lub chciałby je zbierać, można takie nakrętki przekazać prezesowi stowarzyszenia Marcinowi Sygutowskiemu lub każdemu innemu członkowi naszego stowarzyszenia – informują członkowie grupy. Chłopczykowi można pomóc również przez wpłacenie 1% podatku lub przelew (Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwa Oddział Terenowy w Zielonej Górze nr konta bankowego 57 1020 5402 0000 0102 0125 8433 tytuł przelewu: na leczenie i rehabilitację Igora Garczyk). Czytelników Lokalnej również zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. 
Więcej informacji o akacji również na łamach LOKALNEJ. 
 
Paweł Tomaszczyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj