Basen się opóźnia

0
1316

Już trzy razy przełożony został termin rozstrzygnięcia przetargu na wyczekiwaną przebudowę miejskiego kąpieliska w Żaganiu.

Przebudowa miejskiego kąpieliska to temat ciągnący się od lat. Przypomnijmy. Basen został zamknięty kilka lat temu, po tym jak okazało się, że jego stan techniczny nie nadaje się do dalszej eksploatacji. Chwilowym rozwiązaniem na zastąpienie kąpieliska był zakup dwóch dmuchanych basenów, nazywanych przez opozycję burmistrza Andrzeja Katarzyńca pieszczotliwie „basenikami”. Ten pomysł jednak średnio się sprawdził, dlatego też zdecydowano się na wydzierżawienie od Polskiego Związku Wędkarskiego części stawu nr 4 na podżagańskich Gryżycach, gdzie uruchomiono letni wypoczynek nad wodą. Mimo takiego rozwiązania mieszkańcy Żagania nadal głośno mówili o konieczności remontu miejskiego kąpieliska. Magistrat zdecydował się więc wykonać projekt i postarać się o środki zewnętrzne. Te udało się pozyskać w kwocie 12,6 miliona złotych a całkowity koszt remontu basenu może wynieść nawet 20 mln zł.

Jaka jest szansa na przeprowadzenie inwestycji, czy budowa jest zagrożona? Odpowiedzi na te pytanie znajdziecie w „Majówkowym” wydaniu Lokalnej.

(pt)

Uwaga! Wszystkie punkty sprzedaży Lokalnej będą czynne w handlową niedzielę (30.04.) i roboczy wtorek (2.05.)

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj