Azjaci chcą odmłodzić Szprotawę

0
569
SONY DSC

Oficjalne rozpoczęcie budowy wielkiej fabryki na terenie podszprotawskiej strefy zdecydowanie różniło się od sztampowego przecinania wstęg. Duża grupa azjatyckich gości z uśmiechem na twarzy pozowała do zdjęć a komplementy na temat lokalizacji ich kolejnej inwestycji w Europie wygłaszali perfekcyjnie po angielsku.

Duży namiot dla gości, scena, multimedia to już standard przy inauguracji poważnych inwestycji w Polsce. Podobnie miało być przy okazji wmurowania kamienia węgielnego pod budowę szprotawskiej fabryki spółki Mignen, należącej do Tajwańsko – Chińskiego koncernu MINTH Group.
Wszystkich, którzy przypuszczali, że biznes z przedstawicielami Chin robi się nieco inaczej niż np. z Niemcami warto poinformować, że jedyną różnicą w w takich kontaktach to typ urody biznesowych partnerów i nieco bardziej otwarty rodzaj serdeczności w stosunkach międzyludzkich. Kapitał dziś nie ma granic a standardy procesów produkcyjnych to po prostu normy, których się przestrzega bez względu na lokalizację zakładu.

Jeśli chcecie poczytać znacznie więcej o kulisach rozpoczęcia budowy azjatyckiej fabryki w podszprotawskich Wiechlicach to polecamy 602 wydanie Lokalnej.

(rd)

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj