W Żaganiu Orlen nie potrzebny?

0
448

orlen

W Polsce działa co najmniej sześć wielkich koncernów paliwowych. Na inwestycję w Żaganiu zdecydował się zaledwie jeden z nich. Czy jest szansa na kolejne sieciowe stacje?

W obecnej sytuacji jedyną stacją benzynową, która należy do paliwowego lidera, jest ta wybudowana przez PKN Orlen, która mieści się przy ulicy Kopernika. Stacja ta według wielu kierowców jest za mała, gdyż przy okazji różnego rodzaju świąt czy dni wolnych tworzą się tam spore kolejki. Postanowiliśmy skontaktować się w tej sprawie z siedzibą Orlenu. Według informacji rzecznika prasowego kolejki w Żaganiu, nie stwarzają żadnych problemów. Co więcej stacja przy Kopernika jest dokładnie taka na jaka „zasłużył” Żagań.

 

 

Nowa pięcioletnia

W oficjalnym komunikacie Orlenu czytamy, że koncern przeprowadził modernizację stacji pięć lat temu, więc póki co nie myśli o dalszych inwestycjach w Żaganiu.

Takie stanowisko może nie dziwić, zwłaszcza, że Orlen jest sieciowym monopolistą w w Żaganiu. W ostatnim czasie nie dowiadujemy się o planach innych paliwowych potentatów, którzy mogliby zostawić swoje pieniądze w Żaganiu. Podobnie jak Orlen o Żaganiu zapominają takie sieci jak Statoil, Lukoil i BP. Żadna z wymienionych spółek nie potwierdza chęci wybudowania w mieści swojej stacji benzynowej.

Nawet na wsi

To dziwne, że Żagań nie jest atrakcyjnym miejscem dla markowych dla sieciowych stacji benzynowych, skoro tego typu obiekty powstają również w małych miasteczkach. Czy więc do żagańskiego magistratu na pewno nie zgłaszają się paliwowi inwestorzy?

– Generalnie jesteśmy przychylni budowie kolejnych stacji paliw. Świadczy o tym plan zagospodarowania przestrzennego naszego miasta. Np. przy ul Reymonta na terenie, który kupiła sieć sklepów TESCO przewidziana jest lokalizacja stacji paliw. Co do terminu realizacji proszę kierować zapytanie do sieci TESCO. Miasto czeka Czekamy na ofna kolejne oferty. Myślę, że czekają również właściciele prywatnych nieruchomości. Rynek powinien decydować o cenach paliw. Jeśli w Żaganiu pojawiłyby się nowe podmioty świadczące takie usługi skorzystaliby na tym mieszkańcy miasta. Nikt z Orlenu nie kontaktował się z nami w sprawie powiększenia stacji. Żaden z większych operatorów również nie był do tej pory zainteresowany lokalizacją swoich stacji w Żaganiu – odpowiada Paweł Lichtański, rzecznik burmistrza Żagania.

Jak widać pozostaje mieszkańcom, szczególnie tym zmotoryzowanym, czekać nowe oferty bądź decyzje, które podejmie Tesco. O tych będziemy oczywiście informować czytelników „Lokalnej” na bieżąco.

Sebastian Chabiniak


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj