Pędzi pędzi śmieciareczka

0
486

smieciareczka

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania i Robót Drogowych ma nową śmieciarkę.

Nowa pojazd został wyprodukowana przez firmę MTM, która specjalizuje się w produkcji tego typu wozów. MPOiRD zapłaciło za samochód 600 tysięcy złotych i tym samym stało się pierwszym w Polsce posiadaczem tak nowoczesnej maszyny do wywozu odpadów.

– Cieszy mnie, że pojawiają się coraz nowsze sprzęty – mówił na ostatniej sesji Rady Miasta Andrzej Katarzyniec, prezes MPOiRD. Właśnie tego dnia maszyna została przedstawiona radnym, w których szeregach pojawiły się osoby chętne do sprawdzenia jej od środka. Dlatego też zobaczyliśmy kilku radnych w śmieciarce.

 

 

– Śmieciarka, którą zakupiliśmy przeszła wszystkie potrzebne testy i jest gotowa przewozić nawet 12 ton odpadów. Spełnia również wszelkie wymogi bezpieczeństwa – zachwalał prezes.

Wart podkreślenia jest fakt, że sprzęt został zakupiony z zysków jakie przedsiębiorstwo osiągnęło w dwóch poprzednich latach.

– Dziękuję burmistrzowi za to, że zyski zostały przeznaczone właśnie na nowy sprzęt, a nie na inne działania – podkreślał prezes Katarzyniec.

Wydaje się, że dla żagańskich spółek nastały lepsze czasy. Kilkanaście dni temu informowaliśmy o nowych autobusach, które już wkrótce zakupi MZK, a teraz nowym sprzętem może pochwalić się MPOiRD. O tym jak maszyny będą sprawdzać się w praktyce przekonamy się za jakiś czas.

 

Sebastian Chabiniak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj