Obwodnica coraz bliżej

0
390

obwodnica

Już w 2013 roku ma być gotowy projekt budowy południowej obwodnicy Żagania. Robotnicy powinni wejść na teren dwa lata później.

Jak poinformował nas Zarząd Dróg Wojewódzkich są trzy warianty budowy obwodnicy. Najdłuższy z nich zakłada ponad pięciokilometrową trasę, która na całej długości będzie przebiegać poza terenami zabudowanymi.

W kwietniu przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich spotkali się między innymi z burmistrzem Sławomirem Kowalem. Na spotkaniu omawiane były między innymi wspomniane warianty oraz to, który okaże się najkorzystniejszy. Wtedy jednak żadne wiążące decyzje nie zapadły. Kiedy możemy się ich spodziewać?

– Obecnie inwestycja jest we wstępnej fazie. – mówi Ewa Staruch z Zarządu Dróg Wojewódzkich. – Nie został jeszcze wybrany wariant budowy. Jest to proces czasochłonny, więc pozostaje nam czekać na rozwój sytuacji.

Jak udało nam się dowiedzieć ostateczne decyzje powinniśmy poznać na początku października tego roku. Czekają na nie również mieszkańcy Koloni Laski w okolicach, której obwodnica ma powstać.

– Na budowę obwodnicy patrzę okiem historyka.-mówi Mirosław Walczak, mieszkaniec Koloni Laski. – Szkoda jest tych ziem, ponieważ zniszczone mogą zostać niektóre zabytki. Trzeba zobaczyć, co na tej trasie leży. Dodatkowym kosztem dla mieszkańców mogą być bariery, które będą chronić ich przed hałasem. Wolałbym jednak modernizację tego, co mamy, ale decyzję i tak podejmą władzę. – kończy M.Walczak.

Pozostaje nam więc czekać i liczyć na to, że nie będziemy świadkami takiej farsy jak w przypadku remontu ulicy Przyjaciół Żołnierza czy budowy ronda przy ulicy Jana Pawła II.

(sc)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj