Galeria za trzy lata

0
441

galeria rynek

 Dopiero w 2014 roku w centrum Żagania może stać galeria handlowa. Na razie mamy dla Państwa wizualizację tego, co być może pojawi się w naszym mieście.

O galerii, która powinna już działać w Rynku mówi się od dawna. Obiekt zaplanowano w miejscu, gdzie od kilku lat widzimy dziury ogrodzone metalowym płotem. Kiedy budowa galeria w końcu ruszy?

– Miejsce w Rynku to dla jednych jest dziurą, a dla innych placem budowy – mówi Paweł Lichtański, rzecznik prasowy żagańskiego Urzędu Miasta. – Tereny te po badaniach archeologicznych zostały ze względów bezpieczeństwa otoczone płotem. Firma Poli-Eco, która go nabyła ma czas na zakończenie prac do 2014 roku. Obecnie analizowane są najbardziej korzystne warianty budowy- kończy P. Lichtański.


Sam szef

Przedstawiciele inwestora na razie twierdzą, że w inwestycje, poważnie zaangażował się Krzysztof Szymański, właściciel Poli Eco.

– Sprawa galerii osobiście zajmuje się pan Szymański zajmuje się osobiście – zapewnia Lokalną Waldemar Łabuda, prezes firmy Poli-Eco. – Mogę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, że projekt budowy galerii w Żaganiu istnieje i nie rezygnujemy z inwestycji.

Jeżeli obietnice szefów Poli Eco są wiążące, to w Żagania z opóźnieniem, ale powstanie w końcu prawdziwa, reprezentacyjna galeria handlowa.

 

Sebastian Chabiniak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj