Telekomunikacja blokuje rondo

0
391

rondo

Problemów z rondem ciąg dalszy. Najpierw dokumentacja poszła do kosza, a teraz okazuje się, że sprawa wygląda gorzej niż się wydawało. Zgody na przebudowę linii telekomunikacyjnych nie wydaje Telekomunikacja Polska.

– 9 maja spotkamy się z przedstawicielami telekomunikacji – mówiła w rozmowie z Lokalną, Ewa Staruch z Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Okazało się jednak, że do zapowiadanego wcześniej spotkania nie doszło. Dlaczego pojawiły się kolejne problemy?

– Rzeczywiście takie spotkanie nie miało miejsca – mówi E.Staruch. – Taka sytuacja nastąpiła , ponieważ Telekomunikacja nie wyraża chęci do rozmów, nie zgadza się też na przebudowywanie własnej studni – dodaje.

Teraz wysyłanie pism

 

Niestety, krótko mówiąc oznacza to, że Zarząd Dróg Wojewódzkich będzie zmuszony do wysyłania kolejnych pism z prośbami o zgodę na dokonanie wszelkich zmian, które jak zaznacza Ewa Staruch, warto wprowadzić właśnie teraz. Nawet jeśli Telekomunikacja nie wyda zgody na przebudowę i nadal będzie ignorowała ZDW, to prace ruszą dalej, bo zostało na nie wydane pozwolenie budowlane. Rzecz w tym, że za kilka lat może dojść do takiej sytuacji, że będzie trzeba zmienić układ sieci telekomunikacyjnych i tym samym rozkopać rondo.

Sebastian Chabiniak

Więcej o kolejnych problemach z rondem w najnowszym wydaniu LOKALNEJ. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj