Kolarze na start

0
414

kolarze

 

Przed nami wielki wyścig na ulicach Żagania

 

Już w niedzielę odbędzie się w Żaganiu VI Ogólnopolskie Kryterium Kolarskie o Puchar Burmistrza. Organizatorem imprezy jest Żagańskie Towarzystwo Cyklistów „Huragan” oraz Urząd Miasta.

Wyścig, podobnie jak w latach poprzednich zgromadzi wielu miłośników kolarstwa. Jak informują organizatorzy pojawi się ponad dwustu kolarzy z całej Polski oraz Niemiec. Będą oni brali udział na trasie przebiegającej przez ulicę Bracką, gdzie znajdzie się start oraz meta, Rynek, Plac Słowiański, ulice Keplera i Gimnazjalną.

Na starcie pojawią się nie tylko zawodnicy starsi. W zawodach jak co roku mogą wystartować juniorzy i juniorki. Nikt nie zapomniał o najmłodszych amatorach kolarstwa i dlatego ścigać się będą nawet ośmiolatki. Zapisy dzieci możliwe będą w dniu wyścigu w godzinach 10-10.45 przy ulicy Brackiej. Najciekawiej zapowiada się jednak rywalizacja zawodników licencjonowanych.

Organizatorzy zawodów kolejny raz apelują do mieszkańców ulic przez które będzie przebiegać trasa, by nie zostawiali oni pojazdów przy krawędzi jezdni w godzinach 9,00 – 14,30. Stwarza to niebezpieczeństwo dla zawodników, a obok doświadczonych kolarzy będą przecież jeździć nowicjusze.

Wszystkich fanów zapraszamy do dopingowania kolarzy.

 

(sc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj