Rekordzistka z Siecieborzyc

0
2669

rekordzistka

W niedzielę (17.04.) na terenie powiatu żagańskiego zatrzymano czterech nietrzeźwych rowerzystów. Wśród nich znalazła się kobieta, która jechała rowerem mając w organizmie prawie 2,5‰ alkoholu.

14 kwietnia tego roku policjanci zatrzymali na terenie powiatu żagańskiego czterech nietrzeźwych rowerzystów. W Brzeźnicy policjanci zatrzymali dwóch rowerzystów, jeden z nich miał 0,7‰, a drugi 0,8‰ alkoholu w organiźmie. Kolejne zatrzymania miały miejsce w Żaganiu na ul. Bema, gdzie rowerzysta miał 1,3‰ alkoholu w organizmie, oraz w Szprotawie na ul. Sądowej. Tam policjanci zatrzymali rowerzystę, który miał 1,1‰ alkoholu.

Niechlubną rekordzistką okazała się 56-letnia kobieta, zatrzymana do kontroli drogowej w miejscowości Siecieborzyce. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało, że miała 2,37‰ alkoholu w organizmie.

Pamiętajmy! Kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Grozi za to kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku, oraz zakaz kierowania pojazdami.

(kd)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here